neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 

Archiv

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

20.4.Závěrečná tečka za úspěšným šampionátem s Martinem LoukotouMartin VoltrPoprvé v historii se v olympijském roce hrála ženská mistrovství nižších divizí. A ukázalo se to být jednoznačně pozitivním krokem. Přerov hostil po všech stránkách vydařený šampionát druhé světové skupiny, jehož třešničkou na dortu bylo suverénní tažení českých hokejistek za zlatými medailemi a postupem do baráže o návrat mezi elitu. Závěrečné slovo patří generálnímu sekretáři organizačního výboru mistrovství a manažerovi ženské reprezentace do 18 let Martinu Loukotovi.
16.4.Mistrovství světa v Přerově navštívilo více než 10 000 divákůMartin VoltrJedním z hlavních důvodů, proč se letošní mistrovství světa žen Divize I, Skupiny A uskutečnilo v Přerově, byla vynikající zkušenost s podporou fanoušků. A ti rozhodně naplnili očekávání! Do ochozů MEO Arény si nakonec našlo cestu dohromady 10 390 diváků, což v rámci turnajů druhé světové skupiny znamená nejvyšší číslo od roku 2001.
15.4.Kouč nejmladších Rudolf Valla: Holky vidí, že to mohou dotáhnout vysokoMartin VoltrBěhem domácího mistrovství světa odehrála v Přerově a Prostějově dva přátelské zápasy také dívčí reprezentace do 15 let. A Maďarkám dokázala nastřílet dohromady 28 branek! Udělala tak tečku za sezónou, která byla povedená pro celý ženský hokej v České republice. Světový šampionát seniorek si nenechal ujít ani trenér nejmladšího národního výběru Rudolf Valla, jemuž pod rukama prošla už řada hráček, které se teď na mezinárodní scéně prosazují.
13.4.Fanoušci? Nikdy jsem to osobně nezažila, smeká Alena PolenskáCZE - DEN 5:1, 5.kolo | Martin VoltrNa divizním mistrovství světa se cena pro nejužitečnější hráčku celého turnaje nevyhlašuje. Kdyby tomu ale tak bylo, jednoznačně by patřila do rukou české kapitánky. Alena Polenská táhla národní výběr na všech frontách – nejen že střílela góly v pravých chvílích a stala se nejproduktivnější hráčkou týmu, na ledě i v kabině šla příkladem každou minutu. Taky ale dobře ví, jak moc pomohla domácím hokejistkám podpora výborného publika v Přerově!
13.4.Trenér Jiří Vozák o zlaté cestě: Nedoufal jsem, že to bude tak těžkéMartin VoltrDo hokejového ročníku 2013/14 nastoupila ženská reprezentace s obměněným realizačním týmem. Dosavadní trenér Karel Manhart se posunul do role mentora, který zastřešuje směřování všech národních týmů, a jeho pozici zaujal dosavadní asistent Jiří Vozák. Všichni se společně vydali správnou cestou – jaký může být lepší důkaz než prvenství na domácím mistrovství světa v Přerově? Nakonec suverénní, přesto nesmírně náročné...
12.4.České kapitánky dobývají Rusko. Ženský hokej jde nahoru, shodují seMartin VoltrŽenský hokej v České republice prožívá nesmírně úspěšný rok. Reprezentace do 18 let vybojovala na mistrovství světa po dlouhých šesti letech bronzové medaile, seniorská kategorie zase před domácím publikem přetavila ve skutečnost vysoká očekávání v cestě za návratem mezi elitu. A je hodně zajímavá shoda náhod, že právě kapitánky obou výběrů, které nyní patří mezi klíčové hráčky v Přerově, se na začátku probíhající sezóny sešly v ruském Dinamu Petrohrad. Alena Polenská a Aneta Tejralová.
12.4.Slovenky si připsaly první bod, i přesto ale sestupujíSVK - AUT 3:4, 5.kolo | Tomáš HálaPrvní sobotní zápas přinesl nejprve vyrovnaný hokej, avšak postupem času ho Slovenky vzaly do svých rukou. Po vyrovnané první třetině přišla perioda druhá, kdy Slovenky utekly do vedení. V závěrečné části se s vypětím všech sil podařilo Rakušankám vyrovnat, a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. Ani v tom diváci rozhřešení nenašli, na řadu přišly nájezdy. V těch se radovaly rakouské hokejistky, a dlouhé utkání tak skončilo.
12.4.Klíčový zápas o medaili zvládly lépe Norky, Francie končí čtvrtáNOR - FRA 4:1, 5.kolo | Aleš NovotnýDruhé sobotní utkání mezi Norskem a Francií bylo pravým bojem o zisk medaile. Norkám předchozí zápasy s Rakouskem a Českem nevyšly, ale další zaváhání už nepřipustily, proto jeden z cenných kovů bude patřit právě jim. Francouzky držely po první třetině nerozhodný stav, ale ve druhé části dvakrát inkasovaly a snížit již nedokázaly. Naopak při závěrečné hře bez brankářky dostaly ještě čtvrtý gól.
12.4.Holky, děkujem! Češky nenašly přemožitele ani v pátém zápaseCZE - DEN 5:1, 5.kolo | Martin VoltrČeské hokejistky se staly jednoznačnými královnami domácího mistrovství světa Divize I, Skupiny A v Přerově! Na závěr turnaje je čekalo Dánsko, které sice ve druhé třetině vykročilo za stříbrnou medailí, ale domácí reprezentace předvedla neuvěřitelnou třetí třetinu. Pěti góly dokonale otočila vývoj utkání a se svými skvělými fanoušky se rozloučila ve velkém stylu. Holky, děkujem! Další zastávka je baráž o světovou elitu s Japonskem...
11.4.Simona Studentová: Musí se věřit, že přijde všechno, co přijít máSVK - CZE 1:3, 4.kolo | Martin VoltrProstě ty nejlepší! Čtyři zápasy, čtyři vítězství, titul mistryň divize ještě před posledním hracím dnem. České hokejistky nepotřebovaly žádného soupeře zahanbit, prostě si hrály to svoje a naprosto po zásluze si před skvělými fanoušky v Přerově došly pro prvenství. Tučným písmem se pod úspěch podepsala i Simona Studentová, která se do černého trefila ve dvou rozhodujících zápasech s Norskem a Slovenskem!
11.4.Nejmladší reprezentantky nastřílely Maďarkám patnáct gólů!Martin VoltrV pátek během volného dne patřila plocha přerovské MEO Arény přátelskému utkání české reprezentace dívek do 15 let s Maďarskem. Domácí hokejistky se rozjížděly pozvolna, ale nakonec svým soupeřkám nasázely parádních patnáct branek! Čtyřikrát mířila do černého Veronika Bucifalová, hattrickem se blýskla Kristýna Kaltounková a s čistým kontem zápas odchytala Monika Kohoutková. Druhý duel čeká oba národní výběry v sobotu ve 13 hodin v Prostějově.
11.4.Závěrečný souboj s Dánskem? Poděkování skvělým fanouškůmCZE - DEN 5:1, 5.kolo | Martin VoltrMálokdy se stane, aby už dva dny před koncem mistrovství bylo jasno o jeho vítězi i o sestupujícím. Osud zklamaných připadl slovenským hokejistkám, oslavné fanfáry naopak patří českému týmu. Přesněji řečeno – budou patřit. Z povedeného přerovského šampionátu totiž zbývá odehrát ještě poslední den, který rozhodne o držitelích dalších medailí. Ke stříbru má nejblíže Dánsko, které celý turnaj uzavře sobotní večerní bitvou s domácí reprezentací!
10.4.Přerov v pátek uvidí zápas výběru do 15 let s MaďarskemMartin VoltrProgramu přerovského mistrovství světa využijí také nejmladší reprezentační hokejistky. Národní výběr do 15 let, který na konci března vybojoval na prestižním turnaji Geneve Future Hockey Challenge stříbrné medaile, čeká v rychlém sledu další akce. Svěřenkyně trenéra Rudolfa Vally odehrají dvojici zápasů s Maďarskem – první je na programu během pátečního volného dne v Přerově od 18:15 a druhý v sobotu od 13:00 v Prostějově.
10.4.Víme, o co jde. Všichni chceme do baráže, má jasno Petra HerzigováCZE - NOR 2:0, 3.kolo | Richard WagnerNejeden český fanoušek si ve středu večer oddychl. Svěřenkyně trenéra Jiřího Vozáka dokázaly v důležitém utkání porazit Norsko a přiblížily se tak mistrovskému titulu. O zisku cenného vítězství, které už minimálně zajistilo českému výběru zisk blyštivého kovu, rozhodly dvě trefy velezkušených hráček. „Jsme tu jeden tým. Jednou dají góly mladší hokejistky, podruhé zase ty zkušenější. Hlavně, když ty góly někdo dá a vyhrajeme,“ raduje se po utkání osmadvacetiletá členka zadních řad Petra Herzigová.
10.4.Další velký zápas. Federální derby se Slovenskem už může rozhodnout!SVK - CZE 1:3, 4.kolo | Martin VoltrZatím je všechno na moc dobré cestě. České hokejistky předvedly v souboji s Norskem nejlepší výkon v dosavadním průběhu turnaje, po třech hracích dnech jsou jako jediné stoprocentní a samy se postavily do skvělé pozice: Teď už stačí jen jedna tříbodová výhra, aby zlaté medaile z mistrovství světa a místenka do baráže o postup mezi elitu zůstaly doma! Na řadě je velký zápas se Slovenskem, které je zatím na šampionátu bez bodu poslední. V derby se ale všechny rozdíly mažou...
10.4.Díky skvělému závěru Dánky smetly Francouzky 5:1DEN - FRA 5:1, 4.kolo | Martin DvořákV souboji dvou týmů ze středu tabulky se očekávala vyrovnaná a taktická bitva, což platilo až do 50. minuty, kdy snížila Allemozová na 1:2 z pohledu Francie. Pak ale přišla třígólová smršť Dánek, které tak pečetily své vysoké vítězství, až trochu kruté z pohledu Francouzek, jež rozhodně nebyly o tolik horší, než napovídá konečné skóre.
10.4.Rakušanky se překvapivou výhrou nad Norskem přiblížily záchraněAUT - NOR 5:2, 4.kolo | Aleš NovotnýVe druhém čtvrtečním utkání se odehrál boj Rakouska s Norskem. Po bezbrankové první třetině se diváci dočkali přestřelky, která lépe vyznívala pro družstvo Rakušanek. Norkám se pak nepodařilo své šance zužitkovat, naopak jejich soupeřky se prosadily ještě dvakrát a postaraly se o překvapivé vítězství 5:2. Rakousko se tak odpoutalo od poslední sestupové příčky již na čtyři body.
10.4.Je to doma! Češky berou v Přerově ZLATO a jdou do baráže!SVK - CZE 1:3, 4.kolo | Martin VoltrObrovský klobouček, co české hokejistky na domácím mistrovství světa v Přerově dokázaly. Už během čtyř zápasů si zajistily zlaté medaile, které znamenají účast v baráži o postup do elitní skupiny! Ve federálním derby se Slovenskem mohly dlouho žehrat na neproměněné šance, ale ze ztraceného vedení se oklepaly a dva rozdílové góly ve třetí třetině zařídily radostnou explozi dvou tisíc fanoušků, kteří mohli společně skandovat MISTŘI, MISTŘI! Slovenky naopak překvapivě sestupují.
9.4.Slovenky obrat nedokonaly, Dánsku nakonec podlehlyDEN - SVK 5:3, 3.kolo | Tomáš HálaDiváci v přerovské Meo aréně měli možnost shlédnout utkání plné vyloučení, zvratů a branek. Dánky na své soupeřky vlétly zhurta a během první poloviny zápasu jim nastřílely populárního „búra“. Slovenské hokejistky poté ale zavelely k obratu. Tři branky sice nastřílely, vyrovnat už se jim ale nepodařilo.
9.4.Francie zničila Rakousko 7:2FRA - AUT 7:2, 3.kolo | Radim NemelaPřestože do zápasu vstoupily lépe hráčky Rakouska a byly ve vedení, tak utrpěly vysokou porážku od Francie, která hlavně díky velmi dobré druhé třetině dokráčela k vítězství 7:2. Tým Rakouska tak má ze tří zápasů pouze jeden bod, naopak Francouzky stále mohou teoreticky i živit naději na vítězství v turnaji.
9.4.Parádní výkon v klíčovém zápase, Česko sahá po baráži!CZE - NOR 2:0, 3.kolo | Martin VoltrStředeční večer proti sobě na přerovském mistrovství světa svedl dva dosud neporažené týmy. A sluší se říct, že české hokejistky své norské protivnice prakticky vymazaly z ledu! Výborným výkonem od začátku do konce, který podtrhly góly Simony Studentové a Denisy Křížové společně s bezchybným představením brankářky Kláry Peslarové, si došly pro vítězství 2:0, které už je posouvá na dosah vytouženého prvenství. Ze zbývajících dvou zápasů stačí získat tři body a bude to v kapse!
8.4.Je jí sedmnáct a trenérům splácí důvěru. Žiju hokejem, líčí Klára PeslarováMartin VoltrJméno první brankářky českého týmu v úvodu světového šampionátu může překvapit, ale také nemusí. Plnou porci zápasových minut zatím odchytala Klára Peslarová, která chce napsat sladkou tečku za svou už tak parádní sezónou. Na kontě má obhajobu domácího titulu v ženské lize, kupu nových zkušeností z chlapeckého staršího dorostu a především bronzovou medaili z juniorského šampionátu! I díky jejím výkonům jsou Češky v Přerově po dvou utkáních stoprocentní.
8.4.Statistické okénko aneb úvodní dva dny šampionátu v číslechRichard WagnerDění na ledě se vyjadřuje činy, zpravodajové a novináři se zase rádi vyjadřují pomocí číselných údajů. Nejinak tomu je i na mistrovství světa žen v ledním hokeji, které hostí české město Přerov. Zatímco hokejistky po úvodní porci zápasů zaslouženě odpočívají, my jsme pro vás zpracovali statistiky z prvních dvou dnů turnaje. Zaměřili jsme se pro vás nejen obecně na celý světový šampionát, ale drobnohledu jsme podrobili i český výběr.
8.4.Po volném dni tvrdá šichta: Souboj dvou neporažených, Česko versus NorskoCZE - NOR 2:0, 3.kolo | Martin VoltrŠest bodů ze dvou zápasů – přesně takový vstup do mistrovství si české hokejistky představovaly. To samé se povedlo i Norkám, ale teď je jasné, že stoprocentní bilance jednoho ze soupeřů ve středu skončí. Čeká je totiž vzájemný souboj! Severský celek je zatím na turnaji jasně nejproduktivnější a má skvělé začátky utkání, domácí reprezentace zase naposledy prokázala velkou vůli zvládat těsné koncovky zápasů. Kdo se bude radovat z dost možná klíčového vítězství?
7.4.Den druhý: Severské derby, Česko o další triumf proti RakouskuCZE - AUT 2:1, 2.kolo | Martin VoltrÚčastníci ženského šampionátu za sebou mají první den. Den, který nabídl očekávanou výhru domácí reprezentace, výborný útočný výkon bojovnic z Norska a také dánský obrat režírovaný čtyřgólovou střelkyní. Severské celky tentokrát čeká vzájemný duel, největší pozornost ale bude upřena na večerní termín. Češky budou chtít navázat na výbornou druhou polovinu úvodního zápasu s Francií, tentokrát je čeká výběr Rakouska.
7.4.Francie zabrala, otočila zápas se Slovenskem a bere první body!SVK - FRA 1:3, 2.kolo | Richard WagnerV prvním pondělním střetnutí se proti sobě postavily dva týmy, které včera nedokázaly bodovat. Francouzky chtěly napravit porážku s Češkami, Slovenky pak měly v plánu odčinit neúspěch s Norkami. Po první třetině se držely svého cíle lépe hráčky Slovenska, které vedly 1:0, ale od prostřední části už dominovala Francie, která nakonec dovedla střetnutí do úspěšného konce a díky tomu tak sebrala první body do tabulky světového šampionátu.
7.4.Norky už mají druhé vítězství, hladce si poradily s DánskemDEN - NOR 1:5, 2.kolo | Aleš NovotnýPondělní hokejové menu mistrovství světa žen nabídlo také severské derby. Norky své soupeřky z Dánska po celou dobu zápasu převyšovaly a zaslouženě získaly další tři body. K výhře je nasměrovala gólově nejúrodnější první třetina. Dánsko dlouho hledalo recept na překonání brankářky Nilsenové a ve třetí třetině skórovalo jen jednou.
7.4.Vítězství je důležité, upevnily jsme si sebevědomí, raduje se Soline FohrerováSVK - FRA 1:3, 2.kolo | Richard WagnerFrancouzský tým se dokázal otřepat z porážky s Českou republikou a proti slovenskému výběru otočil nepříznivý vývoj zápasu. Na obratu ve skóre měla velkou zásluhu Soline Fohrerová, která jako první pokořila Janu Budajovou. Druhou trefu pak mohla přidat na startu závěrečného dějství, ale její únik byl zastaven faulem, jež se jevil na trestné střílení, ale nakonec z toho byly jen dvě minuty. V rozhovoru se dozvíte, co má Soline v plánu na volný den.
7.4.Výborně! Češky rozhodly tuhou bitvu s Rakouskem v závěruCZE - AUT 2:1, 2.kolo | Martin VoltrObrovský kámen spadl ze srdce všem fanouškům v Přerově. Český národní tým měl totiž ve svém druhém utkání turnaje kupu práce s nepříjemným Rakouskem, které dokázalo ve třetí třetině smazat jeho vedení. Národní tým se ale nevzdal, v závěru zase naplno zapl své motory a tři minuty před koncem základní hrací doby mu nesmírně cenné tři body vystřelila kapitánka Alena Polenská!
7.4.Eva Holešová: Pokaždé chci zlatou medaili a ani letos se nic nemění!CZE - AUT 2:1, 2.kolo | Richard WagnerČeský tým to dokázal! I druhé střetnutí na domácím světovém šampionátu v Přerově nakonec skončilo ohromnou radostí více jak patnácti set fanoušků. Ti si na tribunách málem protrpěli infarkt, když parta bojovnic okolo Jiřího Vozáka přišla o hubené vedení, aby jej pak necelé čtyři minuty před koncem nabyla zásluhou své kapitánky zpět. „Doufaly jsme, že to je jen otázka času, kdy dáme vítězný gól. Naštěstí se tak stalo, takže jsme šťastné,“ oddychla si jedna z nejzkušenějších Češek Eva Holešová.
 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS