neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
10.04.2014 | Richard Wagner

Víme, o co jde. Všichni chceme do baráže, má jasno Petra Herzigová

Nejeden český fanoušek si ve středu večer oddychl. Svěřenkyně trenéra Jiřího Vozáka dokázaly v důležitém utkání porazit Norsko a přiblížily se tak mistrovskému titulu. O zisku cenného vítězství, které už minimálně zajistilo českému výběru zisk blyštivého kovu, rozhodly dvě trefy velezkušených hráček. „Jsme tu jeden tým. Jednou dají góly mladší hokejistky, podruhé zase ty zkušenější. Hlavně, když ty góly někdo dá a vyhrajeme,“ raduje se po utkání osmadvacetiletá členka zadních řad Petra Herzigová.

 
 
 

Nadupaná přerovská Meo Aréna se stala svědkem nesmírně dramatického střetnutí. Český celek opět bojoval na hranici svých sil a nakonec se dočkal sladké odměny v podobě státní hymny pro vítěze utkání. „Myslím si, že jsme to zvládly skvěle. Před zápasem jsme si řekly, jak to chceme hrát. Řekly jsme si, že do toho půjdeme zodpovědně, zezadu a hlavně trpělivě, protože jsme věděly, že si ty šance na gól vytvoříme,“ prozrazuje Herzigová cíle, které si daly české hráčky před zápasem.

Šance nakonec přišly a dvě z nich skončily za zády brankářky Nilsenové, jednou pak zazvonila horní tyčka. Na úspěchu měla ale lví podíl také defenziva a znovu bezchybná gólmanka Klára Peslarová. „Bezpochyby je pro nás velkou oporou. Chytá ve velké formě. Chytí vše, co na ní letí, a my v ní máme velkou oporu,“ chválí výkony své spoluhráčky jedna ze stálic v českém národním týmu.

Herzigová je členkou zadních řad druhé formace. Dostala od trenérů společně se svými kolegyněmi speciální rady, koho si střežit více jako oko v hlavě? „Víme, že jejich hráčka Andrea Dahlenová je hrozně šikovná, takže jsme si na ní chtěly dát hodně pozor. Podařilo se nám ji uhlídat a je to super.“

Právě Dahlenová patří společně s Ingvild Farstadovou k největším oporám norského výběru, který až do dnešního večera nasázel v každém zápase v průměru víc jak pět branek. „Věděly jsme, že Norky hrají nepříjemný silový hokej, protože jsme s nimi hrály přípravný zápas v Liberci, kde jsme vyhrály až v prodloužení, takže jsme věděly, že to nebude nic jednoduchého. Do zápasu jsme šly s tím, že to nepodceníme a trpělivou hrou to uděláme,“ raduje se z dobře odvedené práce.

Turnaj ale nekončí. Hned ve čtvrtek čeká na českou družinu důležité střetnutí se Slovenskem. A pokud jej Češky vyhrají za tři body, stanou se již jistými vítězkami mistrovství. „Ke každému zápasu se snažíme přistupovat zodpovědně. Víme, o co jde. Všichni chceme postoupit do baráže. Proti Slovenkám to nebude vůbec jednoduchý zápas, i když zatím všechno prohrály, protože jsou nepříjemným soupeřem a na nás se vždycky vyhecují, “ upozorňuje na zrádnosti federálního derby.

Stejně jako ve všech třech předešlých kláních, i proti Slovensku se dá očekávat plná hala a prvotřídní atmosféra. „Vůbec na to nejsem zvyklá. Ve Finsku na nás přišlo nejvíce 200 lidí, takže se to nedá vůbec srovnávat. Atmosféra, která tu je, je prostě skvělá,“ kvituje Herzigová početné přerovské publikum. Vnímá ale ona sama vůbec to, jak moc diváci české holky podporují? „Je to velice příjemné, když víte, že vás lidé ženou, ale na ledě se musíme soustředit hlavně na náš výkon a až pak na diváky,“ říká s úsměvem Herzigová.

Pokud by se Češkám opravdu podařilo uspět a Slovenky porazit, staly by se celkovými vítězkami turnaje a zároveň s tím by si zajistily účast v baráži o postup do elitní skupiny. „Na to ještě nemůžeme pomýšlet, protože na nás čekají ještě dva velmi těžké zápasy. Musíme jít postupně zápas od zápasu a až pak můžeme přemýšlet o baráži,“ uzavírá rozhovor Petra Herzigová.

Také tentokrát startuje souboj českých krásek se slovenskými bojovnicemi ve 20:00. Přijďte se podívat na tribuny a možná i předčasně oslavit celkové vítězství Češek na mistrovství světa, vstup je opět zdarma. To je nabídka, která se neodmítá. Kde jinde dostanete zadarmo krásné ženy a kvalitní hokej!

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS