1
A • Detaily

10.04.2014 | Martin Dvořák

Díky skvělému závěru Dánky smetly Francouzky 5:1

V souboji dvou týmů ze středu tabulky se očekávala vyrovnaná a taktická bitva, což platilo až do 50. minuty, kdy snížila Allemozová na 1:2 z pohledu Francie. Pak ale přišla třígólová smršť Dánek, které tak pečetily své vysoké vítězství, až trochu kruté z pohledu Francouzek, jež rozhodně nebyly o tolik horší, než napovídá konečné skóre.

Zápas č. 4  •  čt 10.4.2014  •  13:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Dánsko
5:1
Francie

Třetiny: 1:0, 1:0, 3:1
Dánsko: Jensenová – Frandsenová, Gregersenová, Densingová, Jacquetová, S. Jensenová, Olaussonová, Langsagerová – Russellová, Perssonová, Asperupová – Jakobsenová, Henriksenová, Weisová – Hansenová, M. Nielsenová, N. Jensenová – Gludová, Soendergaardová, K. Nielsenová.
Francie: Baldinová – Locatelliová, Gendarmeová, Goncalvesová, Lager-Lacombeová, Bouetz-Andrieuová, Parmentová, Leclercová, Riddeová – Duvinová, Allemozová, Baudritová – Fohrerová, Passardová, Boucheová – Escuderová, Jouannyová, Cuasnetová – Orbeová, Vixová, Rihetová.
Branky a asistence: 3. Russellová (Asperupová), 23. Jakobsenová (Weisová), 52. Jakobsenová, 59. Weisová (Jakobsenová, Henriksenová), 60. Olaussonová (Jakobsenová) – 50. Allemozová (Escuderová)
Střely: 31:25 (12:6, 11:10, 8:9).
Vyloučení: 8:6, navíc Gregersenová (DEN) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Glennová (USA) – Strattonová (CAN), Visalaová (FIN). Diváků: 148.

Fotogalerie

Komentář

Do utkání, které dle dosavadních výsledků na turnaji nemělo mít vyloženého favorita, vstoupily lépe Dánky, které se již ve třetí minutě radovaly z prvního gólu. Obrana Francie nechala zakončující Emmě Russelové dostatek prostoru před vlastní brankou a dánská forvardka s přehledem zakončila nad betonem zasahující Baldinové. Další gól již v první třetině, která vyzněla jasně ve prospěch Dánska, nepadl, i přes množství vyloučení na obou stranách.

V úvodu druhé třetiny se Dánky musely bránit v oslabení při vyloučení Weisové, nicméně Francie svou přesilovou hru nevyužila a osmnáct vteřin poté, co Dánsko přečkalo oslabení, musela Baldinová opět lovit kotouč ze své sítě. To se v čase 22:18 prosadila Josefine Jakobsenová a Dánsko vedlo 2:0. Oba týmy si pak ve zbytku této části vypracovaly dobré gólové šance, ale skóre se již neměnilo, a to ani po závaru před dánskou brankou v závěru druhé třetiny.

Francouzky vstoupily do třetí třetiny aktivněji a několikrát nebezpečně ohrozily branku soupeře. Za zmínku stojí především akce ze 44. minuty, kdy pálila od modré Gendarmeová, ale puk prolétl jen těsně vedle branky. Zvýšené úsilí Francie nakonec vedlo ke gólu, v 50. minutě se povedenou střelou prosadila Marion Allemozová a každý očekával ještě větší tlak hokejistek ze země galského kohouta.

Ten však již v zárodku utlumila Josefine Jakobsenová, která se v 52. minutě prosadila z bezprostřední blízkosti a dotlačila puk za záda Baldinové. V závěru zápasu Dánky dokonce své vedení ještě navýšily, když se v 59. prosadila Michelle Weisová a pětadvacet vteřin před závěrečným hvizdem Maria Olaussonová, která tak stanovila konečné skóre zápasu.

Ohlasy trenérů

Denis Larsen (Dánsko): Myslím, že zápas byl velmi těžký. Věděli jsme, že Francie je dobrá, viděli jsme ji zde hrát. Moje hráčky byly dobře připraveny, hodně jsme si po včerejším zápase se Slovenskem věřili. Připravili jsme se a zahráli jsme to, co jsme si předsevzali. Stále máme šanci, takže budeme sledovat večerní zápas mezi Českem a Slovenskem.

Gregory Tarle (Francie): S dnešním zápasem nejsem spokojený, jelikož jsme ztratili šanci na vítězství v této divizi. Včera jsme odehráli dobrý zápas, ale dnes už to bylo horší. Nepodařilo se nám proměnit přesilové hry a to byl ten rozhodující moment. Náš cíl byl udržet se v této divizi a to se nám povedlo. O vítězství se pokusíme příští rok.