1
A • Detaily

07.04.2014 | Richard Wagner

Francie zabrala, otočila zápas se Slovenskem a bere první body!

V prvním pondělním střetnutí se proti sobě postavily dva týmy, které včera nedokázaly bodovat. Francouzky chtěly napravit porážku s Češkami, Slovenky pak měly v plánu odčinit neúspěch s Norkami. Po první třetině se držely svého cíle lépe hráčky Slovenska, které vedly 1:0, ale od prostřední části už dominovala Francie, která nakonec dovedla střetnutí do úspěšného konce a díky tomu tak sebrala první body do tabulky světového šampionátu.

Zápas č. 2  •  po 7.4.2014  •  13:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
1:3
Francie

Třetiny: 1:0, 0:2, 0:1
Slovensko: Budajová (26. Kiapešová) – Balášová, Kežmarská, Klimášová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Turcsanyiová – Lučová, Sroková, Gápová – Miháliková, Veličková, Mikesková – Herichová, Jurčová, Pravlíková – Krajňáková, Muchová, Mišková.
Francie: Baldinová – Locatelliová, Gendarmeová, Goncalvesová, Lager-Lacombeová, Bouetz-Andrieuová, Parmentová, Leclercová, Riddeová – Duvinová, Allemozová, Baudritová – Fohrerová, Passardová, Boucheová – Escuderová, Jouannyová, Cuasnetová – Obreová, Vixová, Rihetová.
Branky a asistence: 4. Herichová (Jurčová) – 23. Fohrerová (Passardová), 26. Parmentová (Duvinová), 60. Allemozová
Střely: 30:28 (11:7, 5:13, 14:8).
Vyloučení: 8:5, navíc Cuasnetová (FRA) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Glennová (USA) - Hüffnerová (GER), Malá (CZE). Diváků: 177.

Fotogalerie

Komentář

Zápas se od úvodu nesl ve vyrovnaném duchu, ale ze hry více těžily Slovenky, které se také dostaly jako první do vedení. Hráčky ze země galského kohouta zachybovaly a Maria Herichová dostala nabito na spodek levého kruhu, odkud ranou na zadní tyč nedala Baldinové jedinou šanci. Celek Milana Skokana měl více ze hry a tvořil si jednu šanci za druhou. V té největší zazvonila po ráně Livie Lučové horní tyčka. Pár minut před koncem úvodní periody se pak zaskvěla Caroline Baldinová, která výborně zastavila svou vyrážečkou unikající Livii Miškovou.

Druhou periodu načala velká šance Ivety Klimášové, jíž ale vychytala parádním zákrokem gólmanka Francie. Na druhé straně pak udeřilo v přesilovce, když si Soline Fohrerová na brankovišti povodila Budajovou a zakončila přesně.

Francouzky se následně dostaly do vedení, když od zadního mantinelu odražený puk uklidila za dezorientovanou brankářku Slovenska Virginie Bouetz-Andrieuová. Do kasy se pak místo Budajové postavila Romana Kiapešová. Oba národní výběry pokračovaly ve vyrovnaném tempu, každý chvilku tahal pilku, ale gól již nepadl. Francie byla nebezpečnější, leč Kiapešová i s dávkou štěstí odolala.

Na startu třetí třetiny vzbudil rozpaky v hledišti únik Fohrerové, která byla podražena, ale místo trestného střílení se pouze vylučovalo. Francouzky byly aktivnější a tlačily se do zakončení, jejich – především přízemní – střely ale náhradní brankářku Slovenska nepřekvapily. Následně ale mohla vyrovnat Maria Herichová, která jela sama na Baldinovou, která její blafák schovala do lapačky. Slovenské hráčky v závěru mocně tlačily, hrály dokonce i bez brankářky, ale na fantastickou Baldinovou si nepřišly. Naopak Marion Allemozová dovršila skóre střelou ze středního pásma do odkryté klece.

Ohlasy trenérů

Milan Skokan (Slovensko): Myslím, že rozhodla první třetina. Byli jsme lepší, ale neproměnili jsme množství příležitostí, které se nám nabízely ke vstřelení dalších gólů. Měli jsme k dispozici dva samostatné nájezdy, ale bohužel je děvčata neproměnila. Druhá třetina byla v našem podání velmi slabá, dovolili jsme Francouzkám ovládnout bojové pole. To se nemělo stát, jelikož jsme v první třetině byli jasně lepší. Třetí třetina vyzněla už jako takové chytání uprchlého zajíce.

Gregory Tarle (Francie): Měli jsme špatný start, ale od druhé třetiny jsme hráli lépe a začali jsme cítit, že bychom mohli Slovenky porazit. Oproti zápasu s Češkami to bylo úplně odlišné, ale jsem rád, že jsme to zvládli. Jsme připraveni hrát dobře s každým týmem.