neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
10.04.2014 | Martin Voltr

Je to doma! Češky berou v Přerově ZLATO a jdou do baráže!

Obrovský klobouček, co české hokejistky na domácím mistrovství světa v Přerově dokázaly. Už během čtyř zápasů si zajistily zlaté medaile, které znamenají účast v baráži o postup do elitní skupiny! Ve federálním derby se Slovenskem mohly dlouho žehrat na neproměněné šance, ale ze ztraceného vedení se oklepaly a dva rozdílové góly ve třetí třetině zařídily radostnou explozi dvou tisíc fanoušků, kteří mohli společně skandovat MISTŘI, MISTŘI! Slovenky naopak překvapivě sestupují.

 
 
 
Zápas č. 4  •  čt 10.4.2014  •  20:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
1:3
Česká republika
 
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:2
Slovensko: Budajová – Balášová, Kežmarská, Klimášová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Turcsanyiová – Lúčová, Sroková, Gápová – Mišková, Mikesková, Veličková – Herichová, Jurčová, Pravlíková – Krajňáková, Muchová, Miháliková.
Česká republika: Peslarová – Tejralová, Lásková, Herzigová, Fialová, Flachsová, Horálková, Hudečková – Křížová, Mrázová, Kaplanová – Polenská, Studentová, Holešová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Bukolská, Povová, Vonková – Manhartová.
Branky a asistence: 34. Sroková (Gápová) – 4. Studentová (Holešová), 41. Křížová (Přibylová), 58. Polenská (Studentová, Lásková)
Střely: 19:44 (6:13, 9:15, 4:16).
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Ugadžinová (JPN) – Hüffnerová (GER), Schipper-Poeterayová (NED). Diváků: 2041.

Fotogalerie

 

Komentář

Češky nastoupily poprvé na turnaji v červených dresech a dopředu se od začátku hnaly, jako kdyby před sebou měly rudý hadr. Už po necelých čtyřech minutách se dostaly do vedení! Stejně jako v předchozím duelu s Norskem zafungovala „švýcarská“ spolupráce Evy Holešové se Simonou Studentovou. Jasně aktivnější národní tým pak pokračoval, ale další obrovské šance už nevyužil.

Samy na bránu uháněly Mrázová nebo Vanišová, gól by si za svou hru zasloužila i Přibylová. A ve druhé třetině české manévry pokračovaly úplně stejně. Nejtěsnější rozdíl ovšem trval dál a byl vodou na mlýn Slovenkám, které se postupně také začaly zapojovat do hry a ve 34. minutě dosáhly na šťastné tečované vyrovnání z hokejky Lenky Srokové. Slovenky ale musely děkovat hlavně brankářce Janě Budajové, která odolávala všem českým gólovkám.

Všichni si ale dobře pamatovali bitvu s Rakouskem. Tehdy český tým ztratil vedení a působil trochu zaskočeným dojmem, nicméně v pravý čas se oklepal. A tentokrát zareagoval opravdu neskutečně rychle! Hned po úvodním buly třetí třetiny se Vendula Přibylová prohnala po pravé straně pásma jako utržený vagón a krásnou přihrávkou vybídla ke skórování Denisu Křížovou, která vrátila náskok na českou stranu.

Od tohoto klíčového momentu už měla domácí reprezentace zápas plně pod kontrolou. Nebláznila, v první řadě zpevnila zadní vrátka a další gólové příležitosti přicházely v pravidelném rytmu. Slovenky možná předváděly nejlepší výkon na turnaji, ale na rozjetou českou mašinu to stačit nemohlo. Když se tři minuty před koncem prosadila Alena Polenská, všichni už věděli, jak to dopadne.

„Čekaly jsme, že to bude těžké. Ale že postoupíme takhle rychle, to jsme nečekaly. Věděly jsme, že se na nás Slovenky hecnou,“ hlásila po zápase Vendula Přibylová, která se podepsala pod nejdůležitější akci zápasu. „Řekly jsme si, že musíme hrát trpělivě a přijde to,“ doplnila. České hokejistky si po závěrečné siréně užily parádní děkovačku s fanoušky a i když je ještě čeká sobotní souboj s Dánskem, první místo jim už nikdo nevezme. Další zastávkou pak bude baráž o postup do elitní světové skupiny s Japonskem!

Foto: ČSLH – Karel Švec

Ohlasy trenérů

Milan Skokan (Slovensko): V první řadě bych chtěl pogratulovat českému týmu a českému vedení, protože vytvořili opravdu výborný tým děvčat a po čas celého turnaje zde hrála skvěle. Obdivoval jsem především jejich pohyb. My jsme dnes dělali vše, co jsme mohli, abychom získali alespoň ten bodík, který jsme nutně potřebovali. Bohužel, nebylo nám to souzené, protože české hráčky se opět velice dobře pohybovaly. Kdybychom předcházející zápasy hráli stejně tak dobře jako tento, tak bychom nebyli tam, kde jsme. Sestupujeme a co nejrychleji se s tím budeme vyrovnat, abychom se vrátili zpět do této skupiny. Hráčky na to máme. Hlavně ty mladé, které zde letos nebyly. Snad se s tím popasujeme a postoupíme zpět.

Jiří Vozák (Česká republika): Začali jsme velmi dobře a sebevědomě. Prvních deset minut jsme měli navrch a dali jsme i gól. Vypadalo to, že to bude jednoduchý zápas, ale na holky pak dolehla tíha zodpovědnosti. Začaly se bát a pak nehrály svoji hru, což bylo špatné. Slovenky naopak začaly napadat a pořádně nás potrápily. Nakonec jsme ale ukázali sílu kolektivu.

 
Rozpisy zápasů
  1. Všechny zápasy
  2. Harmonogram turnaje
  3. Tabulka
  4. Statistiky
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS