neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
09.04.2014 | Martin Voltr

Parádní výkon v klíčovém zápase, Česko sahá po baráži!

Středeční večer proti sobě na přerovském mistrovství světa svedl dva dosud neporažené týmy. A sluší se říct, že české hokejistky své norské protivnice prakticky vymazaly z ledu! Výborným výkonem od začátku do konce, který podtrhly góly Simony Studentové a Denisy Křížové společně s bezchybným představením brankářky Kláry Peslarové, si došly pro vítězství 2:0, které už je posouvá na dosah vytouženého prvenství. Ze zbývajících dvou zápasů stačí získat tři body a bude to v kapse!

 
 
 
Zápas č. 3  •  st 9.4.2014  •  20:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Česká republika
2:0
Norsko
 
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0
Česká republika: Peslarová – Tejralová, Lásková, Herzigová, Fialová, Flachsová, Horálková, Hudečková – Křížová, Mrázová, Kaplanová – Polenská, Studentová, Holešová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Bukolská, Povová, Vonková – Manhartová.
Norsko: Nilsenová – Guntherová, Holosová, Morsetová, Tautraová, Oisethová, Lovdalová, Aakreová – Farstadová, Dalenová, Fischerová – Sletbaková, Henriksenová, Haug-Hansenová – Bakkenová, Carlssonová, Scottová – Waisová, Fjellvangová.
Branky a asistence: 17. Studentová (Holešová, Polenská), 31. Křížová (Mrázová).
Střely: 24:15 (8:4, 10:5, 6:6).
Vyloučení: 7:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Glennsenová (USA) – Strattonová (CAN), Visalaová (FIN). Diváků: 1754.

Fotogalerie

 

Komentář

Vzhledem ke své důležitosti odstartovalo utkání nesmírně opatrně, žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu. První zajímavé příležitosti se začaly rodit v přesilových hrách – tedy výhradně těch českých – kdy na nerozhodný stav poprvé zaklepaly Polenská s Křížovou. Nabytého týmového sebevědomí pak využila v 17. minutě Simona Studentová, která dostala skvostnou přihrávku od své spoluhráčky ze švýcarského Neuchatelu Evy Holešové a krásnou střelou poslala Češky do vedení!

Domácí reprezentace předváděla od začátku nesmírně poctivý výkon na každém centimetru ledové plochy. Svým pohybem dál nutila Norky k faulům a soupeře prakticky nešlo po jeho prvních dvou zápasech poznat. Nebylo tak divu, když v čase 30:01 zakončila spolupráci výborně hrajícího dua Mrázová – Denisa Křížová druhá jmenovaná útočnice a na světelné tabuli už zářil dvoubrankový rozdíl.

Naprosto ojedinělé šance Seveřanek likvidovala v brance Klára Peslarová, často však ani zasahovat nemusela. Češky totiž obětavě zblokovaly prakticky všechny střely soupeřek. Výkon norského týmu šel ale přece jenom postupem času nahoru, zkraje třetí třetiny tomu pomohla dvojice českých vyloučení, nicméně v největší šanci Sletbakové skvěle zasáhla Peslarová.

A pak už si Češky své vítězství vzít nenechaly. Užívaly si parádní podporu skvělého publika, na třetí zápas domácího výběru dorazilo přes sedmnáct stovek diváků. „Je to úžasný počet, co na nás chodí. Opravdu si to užíváme,“ ujistila jedna z nejaktivnějších hráček na ledě a autorka druhé trefy Denisa Křížová.

V závěrečné pasáži mohla právě ona přerovský stadion ještě jednou rozradostnit, její střela ovšem skončila na tyčce. To ale nic nezměnilo na parádním dojmu z výkonu celého týmu v nejdůležitějším souboji turnaje! „Každá jsme si plnily svoje povinnosti a jako tým jsme zápas společně dotáhly do vítězného konce,“ těšilo Křížovou.

Ohlasy trenérů

Jiří Vozák (Česká republika): Od začátku jsme hráli zodpovědně to, co jsme chtěli hrát. Útočný hokej, perfektně zezadu, holky dobře napadaly a bránily. Od začátku jsme měli převahu a bylo otázkou času, kdy dáme gól. Dali jsme ho a zlomilo se to, Norky nehrály to, co jsme od nich čekali.

Arne Billkvam (Norsko): Potřebovali bychom trochu štěstí, abychom dali první gól. Pak by se mohlo stát cokoli. Ale střetli jsme se s českým týmem, který hrál kvalitní hokej a byl nejsilnějším, se kterým jsme tady zatím hráli. Navíc to bylo poprvé, kdy řada našich hokejistek hrála před takovým publikem. Vedli jsme si dobře, prohráli jsme jen o dva góly, a Češky si vítězství zasloužily.

 
Rozpisy zápasů
  1. Všechny zápasy
  2. Harmonogram turnaje
  3. Tabulka
  4. Statistiky
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS