neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
10.04.2014 | Aleš Novotný

Rakušanky se překvapivou výhrou nad Norskem přiblížily záchraně

Ve druhém čtvrtečním utkání se odehrál boj Rakouska s Norskem. Po bezbrankové první třetině se diváci dočkali přestřelky, která lépe vyznívala pro družstvo Rakušanek. Norkám se pak nepodařilo své šance zužitkovat, naopak jejich soupeřky se prosadily ještě dvakrát a postaraly se o překvapivé vítězství 5:2. Rakousko se tak odpoutalo od poslední sestupové příčky již na čtyři body.

 
 
 
Zápas č. 4  •  čt 10.4.2014  •  16:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Rakousko
5:2
Norsko
 
Třetiny: 0:0, 3:2, 2:0
Rakousko: Marchhartová – Wittichová, Kantorová, Fazokasová, Grascherová, Schneiderová, Hyblerová, Kainbergerová, Hausbergerová – Meixnerová, Beiterová Schwarzlerová, Altmannová – Hanserová, Hummelová, Weberová – Vlceková, Volggerová, Lopezová – Hammerleová, Brunnerová, Ulrichová
Norsko: Nilsenová – Guntherová, Holosová, Morsetová, Tautraová, Oisethová, Lovdalová, Aakreová – Farstadová, Dalenová, Fischerová – Sletbaková, Henriksenová, Haug-Hansenová – Carlssonová, Waisová, Bakkeneová – Fjellvangová, Scottová
Branky a asistence: 28. Beiterová Schwarzlerová (Altmannová), 30. Beiterová Schwarzlerová (Altmannová, Wittichová), 37. Hummelová (Weberová), 46. Altmannová (Beiterová Schwarzlerová), 47. Hummelová (Grascherová) – 23. Dalenová (Holosová, Farstadová), 33. Fischerová (Lovdalová, Farstadová).
Střely: 33:39 (7:15, 16:9, 10:15).
Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Hengstová (NED) - Inoueová (JPN), Malá (CZE). Diváků: 175.

Fotogalerie

 

Komentář

Začátek zápasu byl ve znamení nátlakové hry Norek a brankářka Marchhartová se v kleci Rakouska vůbec nenudila. Naopak byla nucena těžkými zákroky držet svůj tým. Úvodní šanci měla Farstadová, pak dvakrát sahala po úvodním gólu Dalenová, která nejdříve střílela mimo a poté jí nevyšlo zakončení mezi betony.

Rakušanky si největší šanci první třetiny vytvořily paradoxně při vlastním oslabení, jenže Beiterová Schwarzlerová zakončila přečíslení dvou na jednu pouze do brankářky Nilsenové.

Druhé dějství zahájily Rakušanky sympaticky, jenže Andrea Dahlenová vyslala na Marchhartovou nepříliš prudkou střelu, po které kotouč propadl do kasy. Norsko svůj náskok mohlo pojistit v přesilovce, ale gól se zrodil na druhé straně. Altmannová projela kolem norských obránkyň a poslala puk na zcela volnou Evu Marii Beiterovou Schwarzlerovou, která už nemohla minout.

O chvilku později bylo na rakouské střídačce ještě veseleji. Eva Maria Beiterová Schwarzlerová tentokrát v přesilovce dorážela, ale odpověď silných Norek přišla záhy. Po střele Lovdalové usměrnila puk tečí do brány Mathea Fischerová. Gólově úrodné třetině však ještě nebyl konec. Veronica Hummelová totiž úspěšně dorážela a Rakousko tak vedlo 3:2.

V úvodu třetí části Norsko nevyužilo svého tlaku, a tak se taktovky chopily Rakušanky. Krásným blafákem zvýšila skóre Denise Altmannová, na níž navázala o minutu později Victoria Hummelová nekompromisní střelou.

Norky za třígólové ztráty už měly těžkou pozici. O snížení se snažila Dalenová s Farstadovou, leč neúspěšně a také Fischerová narazila na precizní zákrok Marchhartové. Rakousko tak v boji se silným Norskem získalo všechny tři body za výhru 5:2.

Ohlasy trenérů

Peka Hämäläinen (Rakousko): S naším výkonem jsem velice spokojený. Měli jsme tlak a zápas jsme vyhráli, což je pro nás velice důležité. Toto složení hrálo dnes výborně a zřejmě v něm budeme hrát i v sobotu. Dneska nás podržela Paula Marchhartová, což je velice dobrá brankářka.

Laura Rollinsová (Norsko, asistentka trenéra): Předpokládali jsme, že to bude těžké utkání. Holky nehrály to, co jsme chtěli hrát. Rakušanky měly spoustu dobrých dorážek. My jsme zase postrádali štěstí, ale to se v hokeji stává. Včerejší zápas s Češkami byl velmi těžký a některé holky byly možná unavené.

 
Rozpisy zápasů
  1. Všechny zápasy
  2. Harmonogram turnaje
  3. Tabulka
  4. Statistiky
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS