neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
12.04.2014 | Aleš Novotný

Klíčový zápas o medaili zvládly lépe Norky, Francie končí čtvrtá

Druhé sobotní utkání mezi Norskem a Francií bylo pravým bojem o zisk medaile. Norkám předchozí zápasy s Rakouskem a Českem nevyšly, ale další zaváhání už nepřipustily, proto jeden z cenných kovů bude patřit právě jim. Francouzky držely po první třetině nerozhodný stav, ale ve druhé části dvakrát inkasovaly a snížit již nedokázaly. Naopak při závěrečné hře bez brankářky dostaly ještě čtvrtý gól.

 
 
 
Zápas č. 5  •  so 12.4.2014  •  16:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Norsko
4:1
Francie
 
Třetiny: 1:1, 2:0, 1:0
Norsko: T. V. Nilsenová – Guntherová, Holosová, Morsetová, Tautraová, Aakreová, Oisethová – Farstadová, Sletbakeová, Dalenová – Henriksenová, Haug-Hansenová, Fischerová – Carlssonová, Lovdalová, Bakkeneová – Waisová, Fjellvangová, Scottová
Francie: Baldinová (Morinová) – Locatelliová, Gendarmeová, Goncalvesová, Lager-Lacombeová – Bouetz-Andrieuová, Parmentová – LeClercová, Riddeová – Duvinová, Allemozová, Baudritová – Fohrerová, Passardová, Boucheová – Escuderová, Jouannyová, Cuasnetová – Obreová, Vixová, Rihetová
Branky a asistence: 3. Farstadová (Henriksenová), 24. Dalenová (Farstadová, Morsetová), 26. Fischerová (Haug-Hansenová), 60. Dalenová – 18. Allemozová (Baudritová).
Střely: 19:48 (2:11, 12:17, 5:20).
Vyloučení: 7:6. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Ugadžinová (JAP) – Hüffnerová (GER), Šťastná (CZE). Diváků: 137.

Fotogalerie

 

Komentář

Úvodní pasáž zápasu zcela jasně ovládly Norky, které rychle zužitkovaly přesilovku. Henriksenová namířila od modré na bránu a Ingvild Farstadová gólmankou Baldinovou vyražený puk doklepla. Francouzky se přes obranu soupeřek dostávaly ztuha, přesto však Escuderová měla v osmé minutě výbornou šanci u tyče, jenže zakončovala ji těsně vedle.

Od tohoto okamžiku ale Francie zvýšila svou snahu za vyrovnáním, která byla úspěšná. V přesilovce pět na tři z kruhu střílela Marion Allemozová a kotouč se překulil přes beton brankářky Nilsenové. Zbytek oslabení už norský tým ustál, proto první část skončila 1:1.

Vyrovnaný stav se však po obrátce brzy změnil a také Norky těžily z početní výhody dvou hráček. Po spolupráci Farstadové s Morsetovou putovala touš k tyči na Andreu Dalenovou, která pěkně zakončila. Norky zakrátko své vedení dokonce navýšily, když Mathea Fischerová drze pronikla před bránu a poslala puk mezi betony brankářky Baldinové.

Závěr druhé třetiny byl ve znamení řady nevyužitých šancí. Passardová svou ránu namířila mimo a největší příležitost pak měla Norka Dalenová. Dostala se do nájezdu na brankářku Baldinovou, ale kličkou ji neoklamala.

Ve třetím dějství vyložených šancí překvapivě ubylo, oba týmy si dávaly velký pozor na zadní vrátka. Rychle jdoucí čas samozřejmě vyhovoval Norkám, kterým vítězství zajišťovalo zisk medaile.

Francie s blížím se závěrem sáhla po oddechovém času, ale svoji snahu už v gól proměnit nedokázala. K ničemu nevedla ani power play zesílená přesilovkou. Norky tak čtyři vteřiny před koncem přidaly pojistku do prázdné brány, kterou přes celé hřiště trefila Andrea Dalenová.

Ohlasy trenérů

Gregory Tarle (Francie): Myslím, že to byl hořký zápas pro Francii a myslím, že to nebyl zápas, který by měl skončit třígólovým rozdílem, ale Norsko dalo góly v přesilovkách a my ne. S posledním zápasem nejsem spokojený, ale byl to dobrý turnaj pro Francii a jsme na dobré cestě vyrůst.

 
Rozpisy zápasů
  1. Všechny zápasy
  2. Harmonogram turnaje
  3. Tabulka
  4. Statistiky
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS