neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
07.04.2014 | Martin Voltr

Den druhý: Severské derby, Česko o další triumf proti Rakousku

Účastníci ženského šampionátu za sebou mají první den. Den, který nabídl očekávanou výhru domácí reprezentace, výborný útočný výkon bojovnic z Norska a také dánský obrat režírovaný čtyřgólovou střelkyní. Severské celky tentokrát čeká vzájemný duel, největší pozornost ale bude upřena na večerní termín. Češky budou chtít navázat na výbornou druhou polovinu úvodního zápasu s Francií, tentokrát je čeká výběr Rakouska.

 
 
 

Francie – Česká republika 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Výkon českého týmu v první polovině utkání připomněl oba duely z přípravy. Tedy zpočátku aktivitu a převahu favorita, který se ale i vinou mírné nervozity branky nedočkal, a tak se z nebezpečných protiakcí začal osmělovat soupeř. Francie měla obrovskou šanci jít do vedení krátce před polovinou zápasu, jenže trestné střílení doslova zahodila. Od té doby už to byla ze strany Česka výborná partie, ve které bylo pouze otázkou, kdy padnou góly.

Bezchybným výkonem v prvním zápase na vrcholné seniorské akci potěšila sedmnáctiletá brankářka Klára Peslarová, která díky svému tradičnímu klidu zvládla vyřešit všechny situace. Právě od poloviny utkání ale prakticky nemusela řešit nic nebezpečného.

Všechny tři góly pak obstaraly její spoluhráčky z nedávného bronzového týmu na juniorském mistrovství světa. Češkám se dařily přesilovky a mohly určitě využít víc než jen jednu, před domácím publikem postupem času nabraly tolik potřebné sebevědomí a jistotu na hokejky. Své role favorita se tak na úvod zhostily dobře a teď už zbývá jediné – pokračovat ve stejném duchu i proti silnějším soupeřům.

Norsko – Slovensko 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

V hodně dobrém světle se na úvod ukázaly také Norky. V první polovině zápasu prakticky vymazaly Slovenky z ledu, vedly díky výborné útočné hře 4:0 a se soupeřkami to vypadalo špatně. Jenže hokejistky zpod Tater se pak obdivuhodně zvedly a snížily i na rozdíl dvou gólů, nicméně i přes naprostou vyrovnanou druhou půlku se už do bojů o bodový zisk přihlásit nestihly. Zápas přinesl takřka opačný scénář od toho českého.

Rakousko – Dánsko 4:5 pp. (1:0, 1:0, 2:4 - 0:1)

Zdálo se, že závěrečný duel prvního dne přinese přerovskému publiku nejméně atraktivní průběh, Rakušanky po dvou třetinách kráčely za vítězstvím. Jenže nakonec bylo všechno jinak! Obrovské vzepětí Seveřanek režírovala Josefine Perssonová, která ukončila parádní přestřelku v prodloužení svým čtvrtým gólem večera. Je jasné, že na dánské číslo 8 teď budou všichni dávat velký pozor.

Program druhého dne mistrovství

13:00 Slovensko – Francie
16:30 Dánsko – Norsko
20:00 Česko – Rakousko

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS