1
A • Detaily

09.04.2014 | Tomáš Hála

Slovenky obrat nedokonaly, Dánsku nakonec podlehly

Diváci v přerovské Meo aréně měli možnost shlédnout utkání plné vyloučení, zvratů a branek. Dánky na své soupeřky vlétly zhurta a během první poloviny zápasu jim nastřílely populárního „búra“. Slovenské hokejistky poté ale zavelely k obratu. Tři branky sice nastřílely, vyrovnat už se jim ale nepodařilo.

Zápas č. 3  •  st 9.4.2014  •  16:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Dánsko
5:3
Slovensko

Třetiny: 4:0, 1:3, 0:0
Dánsko: L. Jensenová – Frandsenová, Gregsenová, Densingová, Jakobsenová, Jacquetová, S. Jensenová, Langsagerová – Perssonová, Söndergaardová, Asperupová – Henriksenová, Weisová, Hansenová – M. B. Nielsenová, N. Jensenová, Olaussonová – Gludová, Russelová, Katarina L. Nielsenová.
Slovensko: Kiapešová (11. Budajová) – Balášová, Kežmarská, Klimášová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Turcsanyiová – Krajňáková, Sroková, Gápová – Mihalíková, Lúčová, Mikesková – Herichová, Jurčová, Veličková – Muchová, Mišková, Pravlíková.
Branky a asistence: 4. Perssonová, 8. Asperupová (Jakobsenová), 11. Frandsenová (Gregersenová), 20. Weisová (Henriksenová, Jakobsenová), 27. Weisová (Henriksenová) – 28. Veličková (Mikesková), 29. Jurčová (Sroková), 33. Jurčová (Veličková)
Střely: 32:23 (12:3, 9:15, 11:5).
Vyloučení: 11:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.
Rozhodčí: Ariano-Lortieová (CAN) – Inoueová (JPN), Malá (CZE). Diváků: 231.

Fotogalerie

Komentář

Ve slovenské bráně dostala od prvních minut důvěru trenéra Skokana Romana Kiapešová a opravdu se nenudila. Obrana Slovenek byla od poněkud rozháraná, Dánky se tedy lehce dostávaly k šancím. Do té doby nejlepší střelkyně turnaje Josefine Perssonová převzala kotouč na modré čáře a po rychlém průniku prostřelila Kiapešovou mezi betony.

Slovenky měly v první periodě opravdu velké problémy s bráněním, a po osmi minutách už to tak bylo o dva góly. Po chybě slovenské hráčky na modré čáře zužitkovaly Dánky přečíslení dvou proti jedné, přesně k tyči umístila svou svižnou střelu Josephine Asperupová. Dánky vlétly do zápasu ve velkém stylu a ihned přidaly třetí branku. V přesilové hře se dorážkou do prázdné klece prosadila Malene Frandsenová. To už bylo moc i na Kiapešovou, a její místo tak zaujala Jana Budajová.

Jak první část začala, tak také skončila. Dánky se hnaly v posledních vteřinách kupředu a s nutnou dávkou štěstí se jim podařilo kotouč dostat až za brankovou čáru. Onou vyvolenou, která se jako poslední dotkla puku, byla Michelle Weisová. Po úvodní dvacetiminutovce tak byly rozhodně šťastnější Dánky.

Druhá perioda přinesla opět hodně branek. Zpočátku byly Slovenky dost nedisciplinované a Dánky při dvojnásobné početní výhodě poslala do pětibrankového vedení Michelle Weisová. Poté ale následovala série branek v síti Jensenové. Nejprve se ještě v oslabení prosadila po rychlém úniku Martina Veličková, o dvacet vteřin snížila také po rychlém brejku Petra Jurčová. Slovenky tyto dvě branky nabudily a dále pokračovaly ve svém tlaku, který přetavily ve třetí branku. Tečovaná rána Petry Jurčové zapadla za záda Jensenové, a Slovenky tak byly opět ve hře.

Ke konci prostřední části a na začátku třetí hrály Slovenky dvě dvojnásobné přesilové hry. Ani jednu z nastolených početních výhod ale děvčata nedokázala využít, a stav zápasu se tak zatím neměnil. Slovenky nic nevzdávaly, a Dánky se tak často dostávaly pod tlak. Když už se ale schylovalo k tomu největšímu, přerušilo ho opět další vyloučení. Další branka už dále nepadla a Slovenky odešly i ze třetího zápasu poraženy, zatímco Dánky udělaly důležitý krok k udržení v divizi IA.

Ohlasy trenérů

Denis Larsen (Dánsko): Byl to úžasný zápas. Zlepšili jsme naši hru v první třetině. Ony hrály dobře jen ve druhé periodě, vstřelily nám tři důležité góly. Ve třetí třetině už jsme zase byli stejný tým jako v třetině první.

Milan Skokan (Slovensko): Měli jsme katastrofální vstup do utkání, a takto se prostě hrát nedá. Obzvláště když jsme chtěli vyhrát. Hrát za stavu 5:0 a obracet výsledek je prakticky nemožné, ačkoliv se nám to téměř povedlo. Třetí třetina spadla do takového našeho průměru. S jednou dobrou třetinou v těchto zápasech se vyhrát nedá. Vymstilo se nám to s Francií, Norskem a nyní také.