neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
07.04.2014 | Richard Wagner

Eva Holešová: Pokaždé chci zlatou medaili a ani letos se nic nemění!

Český tým to dokázal! I druhé střetnutí na domácím světovém šampionátu v Přerově nakonec skončilo ohromnou radostí více jak patnácti set fanoušků. Ti si na tribunách málem protrpěli infarkt, když parta bojovnic okolo Jiřího Vozáka přišla o hubené vedení, aby jej pak necelé čtyři minuty před koncem nabyla zásluhou své kapitánky zpět. „Doufaly jsme, že to je jen otázka času, kdy dáme vítězný gól. Naštěstí se tak stalo, takže jsme šťastné,“ oddychla si jedna z nejzkušenějších Češek Eva Holešová.

 
 
 

České hokejistky měly sice v průběhu zápasu herní i střeleckou převahu, rakouský mančaft ale rozhodně nepůsobil na ledě v pozici outsidera. „Na tomto mistrovství je každý soupeř těžký, protože mezinárodní hokej se strašně vyrovnal, i když my jsme stále považovány za favoritky, protože jsme spadly a máme z této divize asi nejvíce zkušeností,“ poukazuje na kvalitu všech týmů v divizi IA Eva Holešová.

Rakušanky zlobily zejména na začátku třetí třetiny, kdy měla česká brankářka Klára Peslarová hned osm zákroků za necelých pět minut. „ Je pravda, že kdybychom proměnily ty šance, které jsme měly – a bylo jich hodně, tak bychom asi měly výsledkově jasně navrch. Pak jsme ale trochu znervózněly, začaly zbytečně faulovat a zápas jsme si zbytečně zamotaly,“ připomněla Holešová „žně“ trestů z úvodu závěrečného dějství.

Celek ze země Wolfganga Amadea Mozarta ale nakonec svou houževnatou píli dovedl k dokonalosti a zásluhou Esther Kantorové srovnal. „Trenér nám pak říkal, že musíme být hlavně v klidu a být trpělivé. Měly jsme navrch a doufaly jsme, že to je jen otázka času, kdy dáme vítězný gól. Naštěstí se tak stalo, takže jsme šťastné,“ řekla s úlevou jedna z nejzkušenějších hráček v českém národním týmu.

Dříve narozenou je již jen druhá brankářka Radka Lhotská. Co se ale týče účasti na světových šampionátech, tak se společně mohou obě harcovnice v řadách Vozákova výběru směle rovnat. „Já si to vysloveně užívám, protože hraji hokej již šestnáct let. Každý rok se dřeme a těšíme se na vyvrcholení turnaje. Pokaždé chci zlatou medaili a ani letos u mě se nic nemění. Já věřím, že to před českým publikem zvládneme a nakonec i postoupíme zpět do elitní skupiny. S motivací jsme na tom v týmu taky dobře, takže nevidím problém,“ popisuje Eva Holešová své cíle, kterých chce společně se svými spoluhráčkami v přerovské Meo Aréně dosáhnout.

Úterek je pro všechny hráčky na turnaji dnem odpočinku. Schválně, ví už útočnice ze druhé formace, co bude o volném dni dělat? (směje se) „Ještě jsem se vůbec nepodívala na program, ale určitě budeme mít trénink. Pak budeme asi odpočívat, dáme si nějaké masáže a budeme také rehabilitovat, abychom byly fit a porazily Norky,“ narychlo si sestavila překvapená Holešová plán na zítřejší den.

Právě norský celek, který zatím také prochází mistrovstvím světa bez porážky a díky lepšímu skóre vede tabulku, bude dalším soupeřem hostitelského týmu. „Myslím si, že máme menší nevýhodu v tom, že jsme s těmito soupeři delší dobu nehrály, protože jsme hrály výš. S Norskem jsme ale hrály přátelský zápas a víme, že Norky hrají až do konce a jsou silové, takže půjdeme do zápasu zase od začátku. Jako každý zápas tady na tomto turnaji půjdeme do zápasu znovu s tím, jako že se nic neděje. Naším cílem je každý zápas zvlášť, takže já doufám, že je všechny zvládneme. Tým na to máme super, síly máme také, takže se těšíme na další zápasy,“ burcuje svůj tým zkušená hráčka.

Střetnutí Češek s Norkami začíná v přerovské Meo Aréně ve středu 9. dubna opět ve 20.00. Přijďte v hojném počtu podpořit naše bojovnice v dost možná nejdůležitějším zápase celého turnaje! Vstupné je zdarma!

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS