neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
08.04.2014 | Martin Voltr

Je jí sedmnáct a trenérům splácí důvěru. Žiju hokejem, líčí Klára Peslarová

Jméno první brankářky českého týmu v úvodu světového šampionátu může překvapit, ale také nemusí. Plnou porci zápasových minut zatím odchytala Klára Peslarová, která chce napsat sladkou tečku za svou už tak parádní sezónou. Na kontě má obhajobu domácího titulu v ženské lize, kupu nových zkušeností z chlapeckého staršího dorostu a především bronzovou medaili z juniorského šampionátu! I díky jejím výkonům jsou Češky v Přerově po dvou utkáních stoprocentní.

 
 
 

Máte za sebou první dva zápasy na mistrovství, které jste odchytala jako jednička. Čekala jste, že dostanete tolik prostoru?
Nečekala jsem, že to dopadne až takhle. Myslela jsem si, že budu dvojka nebo trojka, ale některé holky mi říkaly, že když jsem rozchytaná z osmnáctky, mohla bych tu šanci dostat. A dostala.

Zatím jste tedy „nepustila“ do branky svou kolegyni Radku Lhotskou, která je o generaci starší a také zkušenější gólmankou. Podporuje vás, přidává nějaké rady?
Podporuje mě, ale že by mi nějak radila, to asi moc ne. Pochválíme se, sem tam si něco řekneme, ale museli byste se zeptat jí, jak to bere.

Statistiky Kláry Peslarové na MS

  • Francie – Česko: 20 střel/0 gólů
  • Česko – Rakousko: 25 střel/1 gól

Se svými výkony v prvních dvou zápasech můžete být určitě spokojená. Dohromady jen jeden inkasovaný gól…
Daří se mi, první zápas jsem měla s nulou. Takže celkově je to určitě dobré.

Proti Francii jste ve druhé polovině zápasu prakticky neměla práci. Rakušanky ale i vás osobně prověřily mnohem víc, že?
Nečekaly jsme, že na nás Rakušanky takhle vyletí a půjdou do nás. Byly asi dost nahecované. Ve třetí třetině nás držely pod tlakem, a to i kvůli tomu, že jsme byly hodně vylučované. Ale nakonec jsme to zvládly, kapitánka rozhodla.

V Přerově si užíváte podporu domácího publika. Zdá se však, že vy zůstáváte během zápasů naprosto klidná a nějaký tlak fanoušků si nepřipouštíte…
Vnímám, že fanoušci fandí. Ale třeba když se proti nám jel v zápase s Francií nájezd, holky mi pak říkaly, že diváci strašně pískali. A to jsem třeba vůbec neslyšela. Moc to nevnímám, vůbec mi to nevadí.

Další plány? Láká mě cizina

V končící sezóně už toho máte za sebou dost včetně velkých úspěchů. Asi vám hodně dal extraligový starší dorost Poruby, se kterým trénujete, že?
Moc jsem tam v zápasech nechytala, ale tréninky mi strašně pomohly. I tam je to rychlé, všechno se ukáže. Pak jsem odehrála play-off s holkama Karviné, kde se puky i hráči trochu zpomalí. A potom mistrovství osmáctek, kde už zase byly zápasy o něčem jiném. První dva mi nějak nevyšly, fakt jsem se necítila, ale proti Kanadě jsem se rozchytala a už to bylo lepší.

S Karvinou jste slavila mistrovský titul podruhé v řadě. Ukázaly jste, že už to opravdu není náhoda a že jste přišly na způsob, jak Slavii porážet?
Slavia nás normálně v základní části poráží, ale myslím, že my se na finále víc vyhecujeme. Chceme si prostě dojít pro titul. Ty zápasy jsou celé vyhecované, dohrává se každý puk a do každé střely se musí padnout.

Jaké jsou vaše plány do další sezóny? Pořád starší dorost Poruby, nebo máte v hlavě něco jiného?
Bavili jsme se v Porubě, že bych si tam mohla zachytat. Ale zatím fakt nevím, co bude, láká mě cizina.

Současné výkony by vám určitě mohly výrazně pomoci k pozornosti.
Viděla jsem na osmnáctkách skauty a slyšela jsem, že i v Přerově nějací budou. Ale moc to nevnímám. Zachytám ten svůj styl a buď si mě někdo všimne, kontaktuje mě, nebo prostě zůstanu v Česku.

Nesoustředíte se ještě na to, abyste dodělala střední školu?
Rodiče raději chtějí, abych školu dodělala, ale na to se já nedívám. Žiju hokejem a chtěla bych nabrat nějaké zkušenosti mimo Česko.

Zápas s Norkami bude kdo s koho

Pojďme zase zpátky k probíhajícímu šampionátu. Teď před sebou máte zápas s Norskem, které se zatím jeví výborně. Myslíte, že to bude rozhodující utkání?
Počítáme, že nám dají zabrat i Slovenky. My se vyhecujeme, Slovenky se vyhecují a vždycky, když spolu hrajeme, je to nerozhodné. Holky s nimi hrály v přípravě a vyhrály v prodloužení. Ty vzájemné zápasy fakt stojí za to, ale na druhou stranu souhlasím, že větší favoritky jsou Norky. S nimi opravdu budeme hrát kdo s koho.

Zbývající zápasy českého týmu

  • středa 9. 4.: Česko – Norsko, 20:00
  • čtvrtek 10. 4.: Slovensko – Česko, 20:00
  • sobota 12. 4.: Česko – Dánsko, 20:00

Není trochu překvapení, že Slovenky jsou po dvou zápasech bez bodu? Očekávalo se, že budou bojovat o prvenství, na to ale teď už pomýšlet nemůžou.
Nehrají zas tak špatně, nemají špatný tým. Nevím, v čem je u nich chyba.

Věříte, že na mistrovství jste opravdu nejsilnějším týmem a mělo by vám to klapnout? A potom případně i na Japonsko v baráži?
My, co jsme se vrátily z mistrovství v Maďarsku, jsme rozehrané. A zatím všechny góly kromě toho posledního od kapitánky padly od nás, takže myslím, že na to máme a vyhrajeme. No a pak Japonky… Ony jsou strašně rychlé, jsou to takové motorové myši (směje se). Ale věřím, že to dáme!

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS