neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
07.04.2014 | Martin Voltr

Výborně! Češky rozhodly tuhou bitvu s Rakouskem v závěru

Obrovský kámen spadl ze srdce všem fanouškům v Přerově. Český národní tým měl totiž ve svém druhém utkání turnaje kupu práce s nepříjemným Rakouskem, které dokázalo ve třetí třetině smazat jeho vedení. Národní tým se ale nevzdal, v závěru zase naplno zapl své motory a tři minuty před koncem základní hrací doby mu nesmírně cenné tři body vystřelila kapitánka Alena Polenská!

 
 
 
Zápas č. 2  •  po 7.4.2014  •  20:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Česká republika
2:1
Rakousko
 
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1
Česká republika: Peslarová – Tejralová, Lásková, Herzigová, Fialová, Flachsová, Horálková, Hudečková – Křížová, Mrázová, Kaplanová – Polenská, Studentová, Holešová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Bukolská, Povová, Vonková – Manhartová.
Rakousko: Marchhartová – Wittichová, Hyblerová, Fazokasová, Grascherová, Schneiderová, Kainbergerová, Hausbergerová, Hammerleová – Meixnerová, Altmannová, Kantorová – Hummelová, Weberová, Beiterová Schwarzlerová – Vlceková, Brunnerová, Ullrichová – Volggerová, Hanserová, Lopezová.
Branky a asistence: 22. Lédlová (Lásková), 57. Polenská (Lásková, Tejralová) – 48. Kantorová
Střely: 38:25 (12:6, 16:9, 10:10).
Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Ariano-Lortieová – Strattonová (obě CAN), Inoueová (JPN). Diváků: 1524.

Fotogalerie

 

Komentář

Rakušanky se chtěly vytáhnout poté, co předchozí den ztratily výborně rozehraný zápas s Dánskem. Právě kouč severského celku je po utkání jmenoval jako největšího konkurenta domácího výběru na celém mistrovství. Od začátku bylo vidět, že Rakousko svému soupeři nedá nic zadarmo, ale Češky byly přece jen aktivnějším týmem s větším počtem nebezpečných situací.

V první třetině se sice skóre nezměnilo, ale po přestávce už první radost přerovské MEO Arény přišla. Zrodila se díky přesilovce, v níž nahození Láskové parádně tečovala Aneta Lédlová. Český tým byl při ohromné chuti a jeho namazaný stroj se zase rozjel! Žádná další gólová radost ovšem z kontinuálního tlaku nepřišla, Rakušanky se tak pořád držely na dostřel.

A ty nejtěžsí pasáže měly teprve přijít. Český tým se zkraje třetí části provinil několika nedovolenými zákroky a Klára Peslarová se ocitla pod drtivým tlakem, kterému sice dlouho odolávala, ale nakonec neodolala. Skrytou střelou ji překonala ve hře čtyř proti čtyřem Esther Kantorová, Češky tak vůbec poprvé na turnaji inkasovaly gól.

Vyrovnanému stavu se chtěly vzepřít, když naopak samy dostaly početní výhodu. Všichni fanoušci už zvedali ruce nad hlavu při ráně Denisy Křížové, která se odrazila od břevna a poskakovala po brankové čáře, rozhodčí však nekompromisně rozpažila. Češky ale neztratily hlavu a tři minuty před koncem základní hrací doby jim kapitánka Alena Polenská přece jenom vystřelila moc důležité druhé vítězství!

„Díky tomu gólu nám kámen ze srdce spadl tak z poloviny. Ta druhá spadla až na konci zápasu,“ oddechla si Polenská, jejíž tým nakonec náročné střetnutí zvládl a ztracené vedení ho nepoložilo. „Bohužel se nám po prvním gólu nepodařilo dát ještě nějaký další, takže jsme pak byly hodně nervózní. Ale zvládly jsme to.“

Ohlasy trenérů

Jiří Vozák (Česká republika): Bylo to hodně těžké utkání, holky si hrábly až na dno sil. Na začátku třetí třetiny přišly z naší strany fauly v zápalu boje, z čehož jsme inkasovali a nehráli svůj hokej. Nakonec jsme to ale zaplaťpánbu zvládli a máme druhou výhru.

Pekka Hämäläinen (Rakousko): Bojovali jsme velmi dobře, předvedli jsme velký týmový duch. Ale bohužel to nestačilo a český tým byl lepší. Měli jsme příliš mnoho vyloučených, což určitě není způsob, jak vyhrávat zápasy. Musíme se ze zápasu poučit a jít dál.

 
Rozpisy zápasů
  1. Všechny zápasy
  2. Harmonogram turnaje
  3. Tabulka
  4. Statistiky
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS