neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
12.04.2014 | Tomáš Hála

Slovenky si připsaly první bod, i přesto ale sestupují

První sobotní zápas přinesl nejprve vyrovnaný hokej, avšak postupem času ho Slovenky vzaly do svých rukou. Po vyrovnané první třetině přišla perioda druhá, kdy Slovenky utekly do vedení. V závěrečné části se s vypětím všech sil podařilo Rakušankám vyrovnat, a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. Ani v tom diváci rozhřešení nenašli, na řadu přišly nájezdy. V těch se radovaly rakouské hokejistky, a dlouhé utkání tak skončilo.

 
 
 
Zápas č. 5  •  so 12.4.2014  •  13:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Slovensko
3:4sn
Rakousko
 
Třetiny: 1:1, 2:0, 0:2 - 0:0
Slovensko: Budajová – Raková, Lučová, Klimašová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Turcsanyiová – Sroková, Gápová, Kežmarská – Mišková, Veličková, Mikesková – Herichová, Jurčová, Pravlíková.
Rakousko: Marchhartová – Wittichová, Hyblerová, Fazokasová, Grascherová, Schneiderová, Kainbergerová, Hausenbergerová – Meixnerová, Beiterová Schwarzlerová, Altmannová – Hanserová, Weberová, Kantorová – Vlceková, Volggerová, Ullrichová – Brunnerová, Lopezová.
Branky a asistence: 5. Gápová (Lučová), 26. Ihnaťová (Sroková), 27. Mikesková (Lalíková) – 18. Beiterová Schwarzlerová (Altmannová, Schneiderová), 46. Meixnerová (Altmannová), 60. Brunnerová (Altmannová), rozh. náj. Beiterová Schwarzlerová
Střely: 24:48 (13:16, 8:12, 1:16 - 2:1).
Vyloučení: 11:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Glennová (USA) – Inoueová (JPN), Visalaová (FIN). Diváků: 149.

Fotogalerie

 

Komentář

V úvodu zápasu byly o hodně aktivnější rakouské hokejistky a vytvořily si mnoho příležitostí ke skórování, avšak nedokázaly je proměnit. Kormidla se tedy chopily Slovenky a z první vážnější situace trestaly. Mezi kruhy se ocitla Nikola Gápová a nekompromisní ranou poslala Slovenky do vedení.

Slovenky se v úvodní dvacetiminutovce spoléhaly spíše na rychlé brejky, kdežto soustavný tlak si vytvářely jejich západní sousedky. V závěru první periody se ještě do rychlého brejku dostala Miriam Mikesková, její stahovačka ale úspěch nepřinesla, a do šaten se tak mohlo jít za jednobrankového náskoku Slovenska. Avšak následně se před brankou Budajové se utvořil chumel hráček, v němž se nejlépe zorientovala Eva Maria Beiterová Schwarzlerová, a svou přesnou dorážkou tak vyrovnala skóre.

Druhá perioda patřila zpočátku Slovenkám. Přímočarou rychlou zakončila Viktória Ihnaťová dorážkou, která přeletěla Budajové přes hlavu. Třetí branka přišla při přesilové hře, když Láliková našla osamocenou Miriam Mikeskovou, která se trefila přesně mezi betony Pauly Marchhartové. Rakušanky se sice stále snažily, vytvářely si tlak, na pozornou Budajovou si ale nepřišly, a po čtyřiceti minutách tak prohrávaly o dvě branky.

Rakušanky nechtěly skončit v tomto zápase bez bodu, a tak se snažily, seč jim síly stačily. Brzy to přineslo své ovoce, když se po perfektní sólové akci prosadila přesnou střelou pod víko Anna Meixnerová. Slovenky byly nedisciplinované a krátce po inkasovaném gólu šly do tří. Rakušanky ale touto nabídnutou výhodou pohrdly a neskórovaly. Vyrovnání přišlo až při závěrečné power-play, z předbrankového prostoru se trefila Marlene Brunnerová.

V prodloužení si oba týmy zahrály přesilové hry, avšak ani jednomu se ji nepodařilo proměnit. O vítězkách tak rozhodly nájezdy. Ty byly napínavé, dlouhé, ale nakonec se radovaly Rakušanky, jedinou úspěšnou řešitelkou se stala Eva Maria Beiterová Schwarzlerová.

Ohlasy trenérů

Milan Skokan (Slovensko):Zápas jsme měli dobře rozehraný, ale prohráli jsme úplně zbytečně. Ve třetí třetině jsme udělali hrubé chyby, ale to je spojené s kvalitou ženského hokeje na Slovensku a s technickým vybavením děvčat. Bohužel máme jen tři nebo čtyři dobrá mužstva a to je všechno a z toho se těžko vybírají děvčata do reprezentace. Je pravda, že jsme zápasy prohráli těsně. Některé jsme měli dobře rozehrané, ale opět se musím opakovat, že to bylo způsobené tou technickou vybaveností.

Peka Hämäläinen (Rakousko): Pro nás to nebyl vůbec lehký zápas. Měli jsme mnoho šancí v první třetině, avšak nevyužili jsme je a skóre bylo 1:1. Druhá třetina byla z naší strany špatná, nechali jsme Slovenky dvakrát skórovat a měli jsme s nimi problémy. V poslední periodě jsme hráli celkem dobře a nakonec jsme vyrovnali. Když shrnu celý turnaj, nejsme spokojeni, chtěli jsme skončit výše.

 
Rozpisy zápasů
  1. Všechny zápasy
  2. Harmonogram turnaje
  3. Tabulka
  4. Statistiky
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS