neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
06.04.2014 | Martin Voltr

Pravou nohou do turnaje! Vítězství nad Francií režírovaly juniorky

Český národní tým vstoupil do domácího mistrovství zápasem proti Francii, nováčkovi druhé světové skupiny. A nakonec mu vyšel výborně! V první polovině utkání ještě soupeřky držely krok, ale po nevyužitém trestném střílení se misky vah naklonily jednoznačně na českou stranu, která z velkého množství gólových šancí proměnila tři. Pod všechny trefy se podepsaly juniorky, především jejich zásluhou si tak v Přerově všichni mohli první úkol odškrtnout jako splněný!

 
 
 
Zápas č. 1  •  ne 6.4.2014  •  13:00  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Francie
0:3
Česká republika
 
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2
Francie: Baldinová – Locatelliová, Gendarmeová, Goncalvesová, Lager-Lacombeová, Bouetz-Andrieuová, Parmentová, Leclercová, Riddeová – Duvinová, Allemozová, Baudritová – Fohrerová, Passardová, Boucheová – Escuderová, Jouannyová, Cuasnetová – Obreová, Vixová, Rihetová.
Česká republika: Peslarová – Tejralová, Lásková, Herzigová, Fialová, Flachsová, Horálková, Hudečková – Křížová, Mrázová, Kaplanová – Polenská, Studentová, Holešová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Povová, Vonková, Bukolská.
Branky a asistence: 40. Tejralová (Polenská, Studentová), 42. Přibylová (Flachsová, Vanišová), 48. Lásková (Polenská, Studentová)
Střely: 20:45 (10:13, 5:14, 5:18).
Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Hengstová – Schipper-Peoterayová (obě NED), Huffnerová (GER). Diváků: 1357.

Fotogalerie

 

Komentář

Český tým se hned na startu zápasu pasoval do role týmu, který chce držet taktovku. Francouzskou obranu zaměstnával, ta ale odolávala a střely Denisy Křížové či Lucie Povové z mezikruží brankářku Baldinovou nepřekvapily. Nezadařilo se ani z výborně sehrané přesilovky. A tak se i soupeřky, které loni postoupily ze třetí světové skupiny, začaly nebezpečně osmělovat.

V brance národního týmu zahájila mistrovství Klára Peslarová, která byla na juniorském šampionátu v Budapešti vyhlášena nejlepší gólmankou turnaje. A zdá se, že hrát před domácím publikem ji bude svědčit, od začátku totiž působila velmi jistým dojmem. Krátce před polovinou utkání musela dokonce čelit trestnému střílení, které však Allemozová zakončila hodně nepovedeně.

Češky tak začaly zase pořádně šlapat do pedálů. Prakticky všechny útoky dokázaly na soupeřky vytvořit tlak, nejvíc příležitostí měla na svědomí Vendula Přibylová. Co se nepovedlo jí nebo dalším spoluhráčkám ve výtečných přesilovkách, dokonala minutu před druhou přestávkou Aneta Tejralová, která si na modré počkala na vhodný moment a pak prostřelila vše před sebou. Český tým se tak konečně dostal do vedení a všem spadl velký kámen ze srdce!

Také přerovské publikum pak přispělo k tomu, že celek trenéra Jiřího Vozáka nabral potřebné sebevědomí. To se projevilo nejvíc při akci Venduly Přibylové, která se perfektně prodrala útočným pásmem až do gólového zakončení a dočkala se odměny za svůj výkon. „O přestávce jsem se bavila s panem Moravcem, protože už předtím jsem měla únik. Říkal, že to mám zkusit stáhnout na druhou tyčku, tak jsem si na něj na modré vzpomněla,“ smála se Přibylová.

Když pak navíc další z juniorek Dominika Lásková využila přesným nahozením provozu před brankou, Češky vyhrály první zápas o tři branky. A nutno říci, že naprosto po zásluze. „V první polovině jsme byly docela nervózní. V té druhé jsme ale dokázaly, že jsme lepší tým,“ dodala autorka prostřední trefy Přibylová.

Ohlasy trenérů

Trenér Francie se k utkání odmítl vyjádřit.

Jiří Vozák (Česká republika): Vyhráli jsme první zápas v turnaji, což je hodně důležité. Trochu jsme se báli, že dostaneme první gól, ale naštěstí se to nestalo. Ze začátku hrály holky trochu zakřiknutě, ale postupem času si začaly víc a víc věřit a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Dopadlo to dobře.

 
Rozpisy zápasů
  1. Všechny zápasy
  2. Harmonogram turnaje
  3. Tabulka
  4. Statistiky
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS