neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
06.04.2014 | Radim Nemela, Martin Voltr

Norky díky silnému startu převládly nad Slovenkami

Druhé utkání úvodního dne přerovského šampionátu patřilo dvěma reprezentacím, s nimiž se český národní tým střetl v rámci přípravy. Norský výběr předvedl proti Slovensku sebevědomou první polovinu utkání, během které si vypracoval až čtyřbrankové vedení, pak se ale Slovenky zvedly a ještě souboj zdramatizovaly. Severský tým si však své vítězství už pohlídal.

 
 
 
Zápas č. 1  •  ne 6.4.2014  •  16:30  •  Online přenos utkání  •  Videozáznam
Norsko
6:3
Slovensko
 
Třetiny: 2:0, 2:1, 2:2
Norsko: Nielsenová – Holosová, Tautraová, Guntherová, Morsetová, Aakreová, Oisethová, Carlsssonová, Lovdalová – Farstadová, Dalenová, Fischerová – Sletbaková, Henriksenová, Haug-Hansenová – Fjellvangová, Waisová, Bakkeneová – Scottová.
Slovensko: Budajová – Balášová, Lúčová, Turcsányiová, Lalíková, Žitňanská, Ihnaťová, Raková, Klimášová – Sroková, Gápová, Kežmarská – Muchová, Veličková, Mikesková – Herichová, Jurčová, Pravlíková – Miháliková, Krajňáková, Mišková.
Branky a asistence: 6. Haug-Hansenová (Morsetová), 15. Farstadová (Holosová), 21. Dalenová (Holosová, Farstadová), 25. Farstadová (Fischerová, Guntherová), 54. Sletbaková (Henriksenová, Haug-Hansenová), 59. Dalenová (Fischerová) – 30. Mikesková (Veličková), 50. Sroková (Gápová, Kežmarská), 58. Ihnaťová
Střely: 46:28 (23:6, 11:10, 12:12).
Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Ariano-Lortieová (CAN) – Inoueová (JAP), Visalaová (FIN). Diváků: 216.

Fotogalerie

 

Komentář

Úvod zápasu byl opatrný a spíš na rozkoukání, do první zajímavější šance se dostala Lúčová ze slovenského týmu, ale zakončila přímo do norské brankářky. Norský tým dostal následně výhodu přesilové hry, v dobré šanci se ocitla Fischerová, ale nedokázala zamést puk do branky. Norky to ale mrzet nemuselo, protože pár vteřin poté po chybě v obraně Slovenek skórovala Madelen Haug-Hansenová.

Norky si svou aktivitou vynutily v deváté minutě další přesilovku, ale i přes několik slibných možností další gól nepřidaly. Slovenky měly problém se dostat do šance a při hře čtyři na čtyři opět zahrozili Norky, přesněji Sletbaková, která ujela obraně, ale zakončila přímo do plastrónu Budajové. Norky ale přeci jen přidaly druhou branku, když zůstala u gólmanky osamocená Ingvild Farstadová, která vymíchala Budajovou a zvýšila náskok svého týmu. V závěru prvního dějství měl tým Norska další přesilovkovou příležitost, přestože si šance vytvořil, tak další branku nepřidal.

Do druhé třetiny Norky vstoupily skvěle a své vedení navýšily již po dvaačtyřiceti sekundách, kdy parádně projela po pravém křídle Andrea Halenová a zavěsila pod horní tyčku. Norský tým pokračoval v aktivitě a ta mu přinesla opět ovoce ve dvacáté páté minutě, kdy využila přesilovou hru Ingvild Farstadová. Ve třicáté minutě se konečně prosadil slovenský celek. Puk si vzala na pravém křídle Miriam Mikesková a uspěla střelou na vzdálenější tyč. Slovenky se poté snažily se zápasem ještě něco udělat a blízko ke gólu byla Lúčová, jejíž střela se otřela o boční tyč.

Třetí část pokračovala ve znamení té druhé, tedy slovenskou snahou vyrovnat, norským hlídáním náskoku a spoustou vyloučení. V padesáté minutě to začalo vypadat, že by se zápas mohl ještě zdramatizovat, protože snížila Lenka Sroková. Norky ale drama nepřipustily a rychle si vzaly třígólový náskok zpět gólem z hole Henriette Sletbakové. Slovenky se ještě pokusily utkání zdramatizovat a opět se přiblížily na dvě branky dvě minuty před koncem po trefě Viktórie Ihnaťové. Ale Norky Slovenky rychle zchladily, když se prosadila Andrea Halenová, a zpečetila tak výhru svého týmu nad Slovenskem 6:3.

Ohlasy trenérů

Arne Billkvam (Norsko): Byl to zápas docela nahoru – dolů. Měli jsme dobrý start, dali nějaké góly a vypadalo to pro nás dobře. Pak jsme trochu pustili Slovenky do utkání. Naštěstí jsme ale závěr zvládli a měli ho pod kontrolou, takže to z naší strany byl nakonec dobrý zápas.

Milan Skokan (Slovensko): Vstup do zápasu byl z naší strany dobrý, prvních pět minut jsme většinou hráli na polovině soupeře. Potom ale přišly hrubé chyby, hlavně vyloučení, která nás stála góly. Celá první třetina se pak už nesla ve znamení takového trápení. Ve druhé třetině šel náš výkon nahoru, ale na pozorné Norky to nestačilo. Vyhrály zaslouženě a musíme jim pogratulovat. Pevně věřím, že náš výkon se zlepší, jsme schopni hrát daleko lépe.

 
Rozpisy zápasů
  1. Všechny zápasy
  2. Harmonogram turnaje
  3. Tabulka
  4. Statistiky
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS