neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
15.04.2014 | Martin Voltr

Kouč nejmladších Rudolf Valla: Holky vidí, že to mohou dotáhnout vysoko

Během domácího mistrovství světa odehrála v Přerově a Prostějově dva přátelské zápasy také dívčí reprezentace do 15 let. A Maďarkám dokázala nastřílet dohromady 28 branek! Udělala tak tečku za sezónou, která byla povedená pro celý ženský hokej v České republice. Světový šampionát seniorek si nenechal ujít ani trenér nejmladšího národního výběru Rudolf Valla, jemuž pod rukama prošla už řada hráček, které se teď na mezinárodní scéně prosazují.

 
 
 

Jak byste se ohlédl za sezónou, kterou má váš výběr do 15 let za sebou?
Sezóna byla výborná. Vyvrcholila turnajem v Ženevě, kde byli silní soupeři. Finsko, Švédsko, dva ruské týmy, Slovensko, Francie. Během osmi dnů jsme odehráli deset utkání, z toho šest opravdu naplno, protože to bylo proti výborným soupeřům a bruslařům. Velmi kvalitní byl taky Turnaj čtyř v Německu, kde měly Švýcarky silný ročník, který výborně bruslil. Jinak jsme na začátku sezóny jako každý rok zkoušeli nové hráčky, protože se pokaždé půlka týmu obmění.

Dá se říct, že turnaj ve švýcarské Ženevě je pro tuto kategorii vrcholem celé evropské scény?
Ano, v podstatě je to takové mistrovství Evropy. Třeba výběr Finska byly holky, které posbírali z několika týmů, to samé Švédky. Takže v podstatě se dá říct, že to byly reprezentace. Tahle kategorie nemá vrchol jako mistrovství světa nebo Evropy, takže turnaj v Ženevě je opravdu vrchol.

Cítíte, že práce nejmladší reprezentační kategorie nese ovoce?
Vždycky se v ročníku najdou hráčky, které jsou nadprůměrné. Když se ohlédnu pět let zpátky, tak holky, které začínaly u nás v patnáctce, dneska hrajou v áčku nebo v osmnátkách, kde teď získaly medaile. Myslím, že patnáctka je výborná příprava pro reprezentace, které jsou výš.

Jak je silný ročník 99, který teď ve vašem týmu končí? Jak bude podle vás konkurenceschopný?
Myslím, že tak půlka z hráček, které budou odcházet, určitě platná bude. Hlavně holky z první pětky Bucifalová s Hymlárovou by měly úplně bez problémů zapadnout. Jsou to výborné hokejistky.

Na druhou stranu, jak vás letos potěšily hráčky ročníku 98, které jistě v osmnáctce sledujete?
Myslím, že první rok zvládly výborně. Dostaly příležitost i na mistrovství světa a v kombinaci se staršími ročníky se určitě neztratily.

Letošní sezóna je pro český ženský hokej hodně úspěšná. Cítíte, že všechny úspěchy prožíváte společně? Že jsou jednotlivé výběry propojené a všechno se přenáší i na vaši kategorii?
Stoprocentně. Holky samozřejmě sledují, jak hraje osmnáctka i áčko. Vidí nejen výsledky, ale i to, že některé hráčky se dostanou třeba na univerzitu do Ameriky nebo získají angažmá v Rusku, ve Švýcarsku. Je to pro ně určitá motivace, že když budou pracovat, můžou to dotáhnout vysoko. Některé se mohou hokejem i živit, což v minulosti samozřejmě nebývalo. Můžou jít na jiný světadíl díky tomu, že hrají hokej, slušně se učí a mluví dobře anglicky.

Jak se vám líbilo mistrovství světa v Přerově?
Bylo úplně perfektní! Asi těžko může být taková atmosféra na ženském hokeji někde jinde v Evropě.

Český národní tým čeká baráž o elitní skupinu s Japonskem. Jakou podle vás máme šanci zvítězit?
Myslím, že šance jsou vyrovnané. Naší výhodou by mohlo být, že na tomto mistrovství světa hrály holky, které ještě týden předtím končily v osmnáctkách, kde hrály nadoraz o medaile. Vrchol měly tam a řekl bych, že teď už fyzicky i psychicky v podstatě hrály hůř, než na co mají. Myslím, že když budou odpočaté a v klidu, tak na Japonky určitě šanci mají.

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS