neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
05.02.2014 | Martin Voltr

Trenér Jiří Vozák: Na co nalákat fanoušky? Na pěkný holky!

Jako hlavní muž u kormidla národního týmu letos zažívá svou premiéru, předtím ale dva roky působil v roli asistenta trenéra Karla Manharta. Jiří Vozák převzal ženskou reprezentaci s cílem napravit předchozí ročník a s kvalitním týmem plným nadějných hráček se probojovat zpátky mezi elitu. Českému týmu v probíhající sezóně bohužel schází víc společných akcí a jak trenér tuší, opravdová síla soupeřů a obtížnost zápasů se ukáže až v Přerově. Jedno je ale jisté – bude to velký turnaj!

 
 
 

Máte za sebou poslední akci před mistrovstvím světa. Jaké jsou vaše dojmy z dvojzápasu s Japonskem, kterému jste podlehli 0:3 a 1:2?
První zápas mě mrzí, hráli jsme zakřiknutě, neplnili jsme to, co jsme měli. Ale ve druhém se ukázalo, jak holky umí hrát. Myslím, že byl hodně dobrý, bylo tam z naší strany aktivní napadání a častá střelba. Jen v té střelbě a dorážení máme pořád rezervy.

Co vám v tom prvním zápase chybělo?
Jednak jsme si puk nerozehráli zezadu. V naší hře vůbec nebyla vzájemná spolupráce obránců a okamžitý přechod do útoku. Útočníci si taky špatně najížděli a nenehráli jsme si. Ani v útočném pásmu jsme nenapadali tak, jak jsme chtěli. Možná to bylo i tím, že holky nejsou zvyklé hrát takhle těžké zápasy, zatímco Japonky měly soustředění víc. Potvrzuje se nám, že ve většině prvních zápasů máme rezervy, než si holky zase zvyknou na ten rychlejší mezinárodní hokej.

Japonky jsou pro vás asi hodně neoblíbeným soupeřem...
Jsou hodně rychlé, hrají hodně organizovaně, tím jsou nepříjemné. Ale zase na druhou stranu, v Třemošné byly v plné sestavě, rovnou odjely na olympiádu. Nám chybělo ze základní sestavy pět, šest hráček.

Ve druhém utkání jste sestavil druhou formaci z juniorek. Mladé hráčky vás v Třemošné rozhodně potěšily, že?
Určitě. Mladé hráčky jsou nadějné a chceme je zkoušet čím dál víc. To ale neznamená, že hned v Přerově budou v základní sestavě. Máme z nich ale radost a určitě by to do budoucna mohlo něco přinést.

Beze změn zůstala první formace zkušených Aleny Polenské, Simony Studentové a Evy Holešové. Počítáte s tímto složením i dál?
Takhle spolu hrály už v Japonsku. Naše požadavky plní, ale samozřejmě nemůžu říct, že spolu budou hrát pořád.

Vašimi soupeři v Přerově budou Dánsko, Slovensko, Rakousko, Norsko a Francie. V čem budou tihle soupeři jiní než třeba právě Japonsko?
Myslím, že týmy zhruba od pátého do patnáctého místa na světě jsou hodně vyrovnané. Letos jsme hráli jenom se Slovenkami, ostatní týmy jsem neviděl a loni taky moc ne. Určitě to budou těžké zápasy, soupeři mají řadu starších zkušených hráček. Musíme se ale nechat překvapit a počítat s tím, že budou minimálně tak kvalitní jako Japonky.

Počítáte s tím, že na domácím ledě budete muset tvořit hru a soupeři budou spíš vyčkávat?
Každý zápas je jiný. Jaký si ho uděláme, takový je. Záleží, jestli budou holky plnit naše požadavky. Samozřejmě chceme v každém zápase tvořit hru, nechceme hrát pasivně. Aktivní hokej, který jsme předváděli v Třemošné ve druhém zápase, dělá problém všem mančaftům. Na loňském mistrovství v hlavní skupině jsme se všemi hráli vyrovnané zápasy, což bylo hlavně díky aktivnímu hokeji.

Tušíte, jak velkou vzpruhu bude pro hokejistky znamenat domácí publikum? Jaký vliv bude mít na jejich psychiku?
Nedokážu říct, co přijde. Ale po zkušenostech z mistrovství osmnáctek počítáme s tím, že v Přerově bude hodně lidí. Tak trochu z toho mám i obavy, aby se před nimi holky nesesypaly.

Na všechny zápasy šampionátu bude vstup zdarma. Na co byste fanoušky nalákal, aby vás opravdu přišli podpořit?
Na pěkný holky! (směje se) Ne, spousta lidí ženský hokej nezná. Byli jsme třeba na turnaji extraligových mladších dorostů v Liberci. Všichni trenéři, co se ho účastnili, byli překvapení, jak holky hrajou. Ta hra se jim líbila! Nehraje se sice do těla, což se někomu nelíbí, ale o to víc musí holky bruslit. Myslím, že stojí za to se přijít podívat a zjistit, jak vůbec ženský hokej vypadá.

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS