1
A • Detaily

31.01.2014 | Martin Voltr

Češky se zlepšovaly, v přípravě s Japonskem ale dvakrát prohrály

Česká reprezentace žen absolvovala poslední akci před vrcholem sezóny, kterým bude domácí mistrovství světa. V Třemošné se dvakrát střetla s Japonkami, účastnicemi nadcházejícího olympijského turnaje v Soči. Během 120 minut však Češky dokázaly skórovat pouze jednou, rychlonohé Japonky naopak trestaly jejich chyby a národnímu týmu ani zlepšená hra ve druhém souboji nestačila k pomyslným bodům.

Přípravný dvojzápas s hokejistkami ze země vycházejícího Slunce si Češky téměř přesně po roce zopakovaly, místo Litoměřic ovšem tentokrát oba týmy rozbily svůj kemp v Třemošné. Domácí hokejistky se musely obejít bez několika opor, jež na šampionátu chybět nebudou. Naopak Japonky byly v plné sestavě, která se okamžitě po kempu přesouvá do dějiště olympijských her.

První zápas výrazně ovlivnil japonský gól z brejku v sedmé minutě. Česká reprezentace pak sice byla aktivnější, nakonec své soupeřky v každé třetině mírně přestřílela, ale vyloženou šanci si s výjimkou několika závarů za celý zápas prakticky nevypracovala. Japonky navýšily vedení v přesilovce před druhou přestávkou a skórovat se jim podařilo i v poslední třetině. Vyhrály tak 3:0.

Druhé utkání bohužel začalo stejně nepříjemně jako to první. I tentokrát přišla branka z rychlého protiútoku, na které se Japonky hodně spoléhají. Češky ale hrály o poznání lepší zápas, druhá třetina byla vůbec jejich nejpovedenější na kempu. Velký pohyb i dobré příležitosti ale nedokázaly přetavit v kýžené vyrovnání.

Soupeřky naopak přidaly šťastný druhý gól a už se zdálo, že národní tým svou střeleckou mizérii nedokáže protrhnout. Přesně deset minut před koncem ale přece jen přišla první radost po přesné teči Simony Studentové. Češky za stavu 1:2 cítily šanci, jejich snaha podpořená odvoláním brankářky v samotném závěru však nebyla úspěšná.

Největší hrozbu pro obranu soupeřek znamenala v Třemošné zkušená první formace kapitánky Aleny Polenské, která se dala dohromady na listopadovém turnaji v Japonsku. Hodně potěšily výkony mladých hráček – ve druhém utkání z nich trenéři vytvořili druhý útok a juniorky potvrdily, že silná nastupující generace je připravena podělit se o zodpovědnost. Bez zlepšení celého týmu v koncovce však úspěchy nepřijdou.

Mistrovství světa se v Přerově koná od 6. do 12. dubna 2014, reprezentační výběr se před ním sejde už v pondělí 24. března. První týden absolvuje přípravu v dějišti šampionátu ještě bez juniorek, které budou na svém mistrovství světa v Maďarsku, a měl by ho čekat přátelský zápas se Slovenskem. Od 30. března do 3. dubna se bude tým připravovat v Liberci, zde se jedná ještě o duelu s Norskem. V sobotu 5. dubna už je na programu první oficiální trénink v Přerově.

1. zápas: Česká republika – Japonsko 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Kuboová, 38. Jamaneová (Koikeová), 53. Koikeová (Adačiová). Rozhodčí: Nelibová – Dvořáková, Malá. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 103. Střely na branku: 30:21. Průběh utkání: 0:3.

Sestava ČR: Bečevová – Kolowratová, Horálková, Flachsová, Lásková, Hudečková, Výtisková, Pelikánová – Holešová, Polenská, Studentová – Kaplanová, Přibylová, Manhartová – Lédlová, Bukolská, Chmelová – Nárožná, Vopravilová, Topolská.

2. zápas: Česká republika – Japonsko 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 50. Studentová (Polenská) – 14. Nakamurová, 48. Jamaneová. Rozhodčí: Růžičková – Novotná, Svobodová. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 78. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Sestava ČR: Lhotská – Kolowratová, Horálková, Flachsová, Lásková, Hudečková, Výtisková, Pelikánová, Herzigová – Holešová, Polenská, Studentová – Vopravilová, Přibylová, Lédlová – Kaplanová, Bukolská, Manhartová – Nárožná, Chmelová, Topolská.

Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.