neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
06.04.2014 | Martin Voltr

Hrát před takovými fanoušky? Super zážitek, říká Vendula Přibylová

Takhle by to šlo! Ženská reprezentace svůj vstup do toužebně očekávaného mistrovství na domácí půdě zvládla. Po nervózní první polovině se početné přerovské publikum dočkalo povedeného útočného představení, ze kterého vystoupily tři góly hokejistek z kádru týmu do 18 let. A hlavně ten z hokejky Venduly Přibylové stál za to. „Dokázaly jsme, že jsme lepším týmem,“ hlásí mladá útočnice českého výběru.

 
 
 

Francouzky jste po rozpačitějším začátku nakonec poměrně výrazně přehrály. Nakonec si tedy můžete říct, že vstup do turnaje se vám povedl.
V první polovině zápasu jsme byly docela nervózní, byl to přece jenom první zápas na turnaji. Ve druhé jsme ale dokázaly, že jsme lepším týmem, a zaslouženě jsme vyhrály.

V čem byla Francie nebezpečná? Dělaly vám problém hlavně její rychlé úniky?
Rychlé úniky a taky dobře přistupovaly k hráčkám. Pak ta vysoká se snažila hodně střílet. Ale myslím, že jsme to celkově zvládli dobře jako tým.

O všechny tři góly jste se postaraly vy jako juniorky. Hodně dobrá vizitka, že?
Já myslím, že určitě!

Hodně se mluvilo o tom, že po šampionátu do 18 let budete mít problémy s regenerací. Na úvod ale žádná únava znát nebyla…
Teď jsme měly čas, abychom si odpočinuly. Ze sezóny jsme na to zvyklé, že hrajeme hodně zápasů. Myslím, že to bude v pohodě.

Vaše akce, která vedla ke druhému gólu, byla jednou z nejkrásnějších v celém zápase. Ve kterém okamžiku jste se rozhodla, že sama zakončíte?
O přestávce jsem se bavila s panem Moravcem, protože už ve druhé třetině jsem byla v úniku dva na jednoho. Říkal mi, že to mám zkusit stáhnout na druhou tyčku, tak jsem si na něj na modré vzpomněla (směje se). No a byl z toho gól.

S přerovským publikem už máte zkušenosti z předloňského juniorského mistrovství. Jak vám pomohlo tentokrát?
Pro všechny je zážitek hrát před takovými fanoušky, kteří vás podporují a burcují. Super zážitek.

Do svého prvního zápasu na vrcholném seniorském turnaji naskočila brankářka Klára Peslarová. Souhlasíte, že vítězství s nulou ji hodně pomůže?
Určitě. I když byla studená a moc střel na ni nešlo, stejně dokázala, že je dobrý gólman a že sem prostě patří.

Na úvod jste hrály od 13 hodin, ostatní souboje vás čekají vždy až večer. Dá se tušit, co vám bude vyhovovat víc?
Když se hraje v jednu, rychleji to uteče. Když v osm, člověk jde na rozbruslení, pak má odpočinek, poradu… A ten den moc neubíhá.

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS