neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
05.04.2014 | Martin Voltr

Velký start je tady! Češky vstupují do šampionátu zápasem s Francií

Cesta za návratem mezi elitu právě začíná! V neděli 6. dubna vypukne v Přerově mistrovství světa žen Divize I, Skupiny A, jehož favoritem je česká reprezentace. Na domácí půdě ji čeká pět nevyzpytatelných soupeřů a prvním z nich je Francie, která s týmem trenéra Jiřího Vozáka celý šampionát odstartuje zápasem ve 13 hodin. Ještě předtím proběhne na zimním stadionu zahajovací ceremoniál. Nenechte si ujít velkou hokejovou akci a přijďte podpořit české hokejistky, vstup na všechna utkání je zdarma!

 
 
 

Ve čtvrtek dopoledne měla česká reprezentace poslední trénink na kempu v Liberci. Hráčky poté dostaly krátké volno, aby se v sobotu už definitivně sešly v Přerově před startem šampionátu. Na ledě strávily hodinu ve složení, v němž by měly nastoupit i do prvního zápasu. Trenéři udělali v kádru několik drobných změn, jednou z nich je i přesunutí Dominiky Láskové do obrany, které český tým vyzkoušel již během přípravného utkání s Norskem.

„V osmnáctkách hraje útok, ale co jsme viděli při zápase, myslíme, že pro nás bude platnější v obraně,“ říká hlavní trenér Jiří Vozák. V roli třinácté útočnice je prozatím Lucie Manhartová, která doléčila zranění ruky z ligového finále. „Na kempu musela ukázat, že bude moci nastoupit do hry. Ještě uvidíme, jestli do prvního zápasu naskočí, nebo bude jen na střídačce. Ale počítáme s ní, že by během turnaje měla hrát,“ doplňuje Vozák. Brankářskou dvojici utvoří zkušená Radka Lhotská s juniorkou Klárou Peslarovou.

Mladé hokejistky dostanou tradičně hodně prostoru. Během necelého týdne musely zregenerovat a zároveň se zapracovat do týmu. „První den jsme měly masáže, takový volný den. Pak už jsme do toho šly naplno. Při zápase s Norskem ještě byla trochu vidět únava, ale teď jsme měly dva dny volna, tak to z nás trochu spadlo. Jsme zvyklé pracovat pořád naplno,“ ujišťuje obránkyně a kapitánka týmu do 18 let Aneta Tejralová.

Domácí reprezentace celé mistrovství zahájí. Přestože ji ostatní hrací dny diváci uvidí až od osmé hodiny večerní, v neděli naskočí do bitvy s Francií už ve 13 hodin. „Možná není úplně dobré, když celý den čekáte na zápas. Ráno máte trénink, pak volno, pak netrpělivě čekáte… Ale nějaký výrazný rozdíl to zase nebude,“ soudí Tejralová. „Od jedné je to brzo, od osmi pozdě. Nejlepší by bylo hrát kolem páté, šesté. Ale takhle jsou ty časy prostě nastavené,“ přitakává trenér národního výběru.

Mezi soupeři se na šampionátu nedá vybírat. Každý může překvapit, každý skončit v poli poražených. První den se ponese ve znamení oťukávání a získávání informací o všech protivnících, Francie bude hodně nevyzpytatelná. „Máme natočený její přípravný zápas Norskem, ještě si Francouzky rozebereme. Co si je pamatuju, jsou hodně pohromadě, mají častá soustředění. Určitě to bude nepříjemný soupeř,“ hlásí Jiří Vozák na adresu týmu, který loni postoupil ze třetí světové skupiny. Poslední vzájemný zápas sahá do prosince 2012, kdy Češky na turnaji čtyř v Popradě zvítězily 1:0.

Teď ale mají na své straně zásadní faktor – domácí prostředí! „Jsme trochu nervózní, ale strašně nažhavané,“ líčí pocity před startem cesty zpátky mezi elitu Tejralová. Přerov se předloni společně se Zlínem výborně zhostil juniorského šampionátu a i tentokrát bude útočit na historické rekordy návštěvnosti. „Musíme to zvládnout fyzicky i psychicky. Doufáme, že nás fanoušci přijdou podpořit a podrží nás,“ dodává Aneta Tejralová.

Pravděpodobná sestava českého týmu pro první zápas

Lhotská (Peslarová) – Tejralová, Lásková, Fialová, Herzigová, Horálková, Flachsová, Hudečková – Kaplanová, Křížová, Mrázová – Studentová, Polenská, Holešová – Vanišová, Lédlová, Přibylová – Vonková, Bukolská, Povová – Manhartová.

Program úvodního hracího dne MS

13:00 Francie – Česká republika
16:30 Norsko – Slovensko
20:00 Rakousko – Dánsko

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS