neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
03.04.2014 | Aleš Novotný

Člen organizačního výboru Lubomír Svoboda: Na pořadatelství jsme hrdí

Zatímco české hokejistky v Liberci završily přípravu na mistrovství světa, přerovský stadion, jehož obyvatelem jsou druholigoví Zubři, se proměňuje v mezinárodní bojiště. Šest týmů si to na něm rozdá o dodatečnou baráž s Japonskem, přes které vede cesta mezi ženskou hokejovou elitu. Do začátku šampionátu v Přerově zbývají už jen desítky hodin a podle Lubomíra Svobody, člena organizačního výboru zodpovědného za přípravu stadionu, je již téměř vše ke slavnostnímu začátku připraveno.

 
 
 

Už dva roky uběhly od šampionátu osmnáctiletých dívek, který hostil Zlín společně s Přerovem. Město na řece Bečvě se tehdy výrazně zasloužilo o drtivé překonání návštěvnického rekordu této kategorie. Celkový počet 11 700 diváků byl jasným důkazem, že hokej v ženském podání bavil. „Celý Přerov, organizátoři akce, ale hlavně diváci, se minulým mistrovstvím dívek ukázali v tom nejlepším světle. Všichni jsme byli maximálně spokojení,“ zavzpomínal Lubomír Svoboda, jednatel klubu HC ZUBR Přerov a jeden z členů organizačního výboru MS.

Město Přerov úspěchem získalo velké šance na pořádání dalších akcí. Loni to byl Turnaj čtyř kategorie U16 a teď blížící se mistroství světa žen Divize I, Skupiny A. „Po organizační stránce jsme všechny mezinárodní akce zvládli velmi dobře a na základě toho padla volba právě na Přerov. Jsme na to hrdí a uděláme vše pro to, abychom i tentokrát mohli přidělené pořadatelství označit za velmi úspěšné,“ doplnil Svoboda, který má v organizačním výboru na starost stadion.

Všechno v hale musí po celou dobu mistrovství probíhat hladce. Přípravy zabraly spoustu času, ale nyní jsou už téměř u cílové pásky. „Organizační výbor se scházel od loňského léta každý měsíc, ať už v Praze nebo v Přerově. Nyní již společně odškrtáváme poslední položky a sejdeme se na závěrečné poradě, která bude v pátek 4. dubna.“

V útrobách MEO Arény je již poznat, že do startu šampionátu zbývají desítky hodin. Uklízecí čety pracují naplno, abych mohlo vše v neděli vypuknout. „Protože jsem zodpovědný za přípravu celé haly, tak jedním z těch hlavních úkolů je nyní nachystat šatny. Šest týmů obsadí všechny, které máme na stadionu k dispozici. Po čtvrtečním utkání Francie – Norsko už se začala připravovat také hrací plocha, na níž budou reklamy, a totéž čeká mantinely. Z minulých akcí už víme, co vše je v hale potřeba,“ popsal Svoboda aktuální činnost.

Od neděle 6. dubna čeká přerovský zimní stadion maraton zápasů. S výjimkou středy a pátku se odehrají každý den tři. „Pevně věřím, že diváci přijdou v co největším počtu. Časy začátků možná nejsou úplně šťastné, hlavně osmá hodina večerní, kdy na utkání českého týmu by mohli přijít i mladí nebo rodiče s dětmi, ale s tím jsme nemohli nic dělat. Všechno již byl dlouho dopředu stanovené,“ upozornil Svoboda.

Velký hokejový svátek se neúprosně blíží. Přerov by rád ukázal, že své jméno na scéně mezinárodního hokeje chce dál posilovat. „Hokej je v Přerově sportem číslo jedna, což bylo vidět při finále 2. ligy, kdy stadion praskal ve švech. Budeme rádi, když se naši fanoušci nenechají zahanbit a vytvoří znovu krásnou atmosféru, ve které hrály osmnáctileté holky. Všichni si přejeme, aby se podařilo vyhrát tuto skupinu a přes Japonsko postoupit mezi elitu,“ uzavřel Lubomír Svoboda.

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS