neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
31.03.2014 | L. Vácha, V. Jurák, D. Soumar

Povedlo se. Juniorky předčily evropskou konkurenci a užívají si bronzovou radost!

Český ženský hokej slaví v sezóně 2013/14 první ze dvou velkých cílů jako splněný. Postarala se o to reprezentace do 18 let, která za sebou na mistrovství světa v Budapešti nechala celou evropskou konkurenci a domů se naprosto zaslouženě vrátila s bronzovými medailemi! Juniorky navíc dokázaly velmi slušně potrápit i zámořské velikány. Na bronz dosáhly poprvé po šesti letech, v Maďarsku uspěly díky síle ročníku 1996 i týmovému pojetí hry.

 
 
 

Český výběr sahal po cenném kovu už před rokem, ale na světovém šampionátu ve Finsku mu nakonec proklouzl mezi prsty a byla z toho jen nepopulární „bramborová“ příčka. Cíl před odjezdem do Maďarska tak byl jasný. „Určitě máme šanci na třetí místo – a chceme třetí místo. Letos máme po dlouhé době silný ročník 1996, takže máme veškeré hokejové předpoklady k tomu, abychom bronzové medaile udělali,“ avizoval před turnajem trenér Jan Fidrmuc.

A nakonec to byly skutečně hráčky dorazového ročníku, které vytvořily velmi silnou osu týmu a strhly svou obrovskou touhou po medaili i ostatní reprezentantky. Základní kámen úspěchu položily hned ve svém prvním utkání, když dokázaly v divoké přestřelce přetlačit nepříjemné Finky 4:3 po samostatných nájezdech. Vyhouply se tak na vítěznou vlnu a po triumfu nad bojovným Japonskem (3:1) dlouho držely bezbrankový stav i s horkým favoritem z Kanady, jemuž po statečném odporu nakonec podlehly 0:5.

Do čtvrtfinále bojovnice ze srdce Evropy postoupily z druhého místa ve skupině a cestu jim zkřížily Švédky, jimž měly po loňské neúspěšné bitvě o bronz co oplácet. Touha po pomstě tak z české kabiny doslova sálala. „Na Švédky máme. Porazily jsme je tady na přípravném turnaji, takže si věříme,“ prozradila druhá gólmanka Zechovská. „Do utkání se Švédskem jdeme s tím, že chceme vyhrát,“ doplnila svou spoluhráčku Vendula Přibylová. A nezůstalo jen u prázdných slov, Fidrmucova družina na Skandinávky vlétla a po skvělém výkonu se radovala z vítězství 3:0.

O postup do finále se Češky utkaly s favorizovanými Spojenými státy americkými, proti nimž mohly jen mile překvapit. A nakonec k tomu moc nechybělo! I přes výraznou střeleckou převahu zámořského hegemona svítil na tabuli po dvou třetinách stav 1:1, když Tereza Vanišová krásným pasem vyslala do sóla Vendulu Přibylovou, jež mazanou střelou mezi betony vyrovnala. Američanky však ve třetí části dvakrát udeřily a postoupily po výsledku 3:1.

V bitvě o „placku“ si to Česká republika rozdala s houževnatým Ruskem, které v semifinále pořádně prohnalo silnou Kanadu, jež nakonec celý turnaj ovládla. Sborná se opět prezentovala poctivou obranou, která povolila jen při vítězné trefě kapitánky Anety Tejralové. Rusky už se na odpověď přes po celý turnaj fantasticky chytající Kláru Peslarovou nezmohly a na české straně mohl vybuchnout mohutný gejzír bronzové radosti. Peslarová si navíc vysloužila trofej pro nejlepší brankářku turnaje.

Nyní už se pozornost juniorek přesunula k mistrovství světa dospělých, které od 6. do 12. dubna proběhne na domácí půdě v Přerově. Týmu, do jehož širší sestavy se jich protlačilo hned devět, se pokusí pomoci k návratu do elitní skupiny. „Dvě mistrovství za sebou určitě nejsou lehká, ale myslím si, že to zvládneme,“ nebojí se únavy Tereza Vanišová. „Myslím si, že určitě můžeme udělat úspěch. Máme velké ambice a chceme postoupit zpět do TOP divize,“ připomíná stěžejní metu Dominika Lásková.

Foto: Martin Mašek

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS