neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
30.03.2014 | Martin Voltr

Národní tým trénuje v Liberci. Chceme změnit prostředí, vysvětluje Jiří Vozák

První přípravný kemp absolvovala česká ženská reprezentace v Přerově, tedy v místě konání světového šampionátu. Od neděle 30. března do čtvrtka 3. dubna se ale bude připravovat v Liberci, kde také ve středu od 15 hodin odehraje přátelský duel s Norskem. Proti Slovenkám předvedl národní tým výkon s řadou chyb, teď už se ovšem začne naplno sehrávat a jak říká hlavní trenér Jiří Vozák, také se k němu okamžitě po příjezdu z Maďarska připojí juniorky.

 
 
 

Jak jste byl spokojen s výkonem týmu v zápase se Slovenskem?
Moc spokojený jsem nebyl, z naší strany tam bylo strašně hrubých chyb. Samozřejmě to může být i tím, že hráčky ještě nevěděly, kdo bude v konečné nominaci. Navíc jsme trénovali dvoufázově, na což nejsou zvyklé, takže se pod hru mohla podepsat únava a zároveň tréma.

Byl to zase ten váš „tradiční“ slabší první zápas?
(přitakává) Opakoval jsem hráčkám, že se bojím těch prvních zápasů, kdy se sehráváme. Nejsou zvyklé na tempo z mezinárodních zápasů, ale na tempo z ligy, které je přece jenom pomalejší a můžou si tam dovolit daleko víc chyb. Tady musí hrát zodpovědněji a rychleji. Moje obavy se potvrdily.

Samozřejmě jste hráli v hodně nekompletním složení. Jak na tom byly s kádrem Slovenky?
Mají ještě dvě hráčky v Rusku a jednu nebo dvě z Ameriky, které by měly dorazit. Takže kompletní taky nebyly. Teprve to tenhle týden dávají dohromady, neměly žádné soustředení.

Každopádně i tak vám zápas s jedním ze soupeřů pro mistrovství asi hodně pomohl a napověděl.
Určitě. Naposledy jsme s nimi hráli v Japonsku a tam byl podobný průběh. Byli jsme lepším týmem, udávali tempo hry, ale Slovenky zase po našich hrubých chybách dávaly góly. Musíme si na to dát velký pozor.

Druhé přípravné utkání sehrajete ve středu v Liberci proti Norsku. V čem to bude jiný soupeř?
Norky stejně jako Dánky moc neznáme. Ale víme, že některé hráčky hrají i švédskou ligu, takže počítáme, že to bude daleko těžší soupeř. Musíme se na ně dobře připravit. Jsme schopni porážet mužstva z hlavní skupiny, podařilo se nám to loni na mistrovství světa i letos v Japonsku. Ale když do té hlavní skupiny chceme, musíme porážet soupeře z divize.

Uděláme všechno pro to, aby se juniorky dostaly do kondice

V Přerově jste strávili necelý týden, abyste si osahali prostředí. Bude vám tedy vyhovovat?
Co se týče prostředí a zázemí, je to dobré. Samozřejmě mi nevyhovuje ta hokejová stránka... (přemýšlí) zkrátka musíme začít víc pracovat. Znovu říkám, že to byl takový širší výběr a nebyl to vyloženě ten tým, který bychom chtěli mít. Až se připojí hráčky z osmnáctky, které pravidelně hrají za A-tým, mohlo by to být trochu kvalitnější. Tím nechci urazit hráčky, které v Přerově byly, ale přece jenom některé juniorky jsou zkušenější a o něco lepší.

Jak bude probíhat váš druhý přípravný kemp v Liberci? Bude v něčem jiný než ten v Přerově?
Zaměříme se víc na obrannou činnost a nácviky. V Přerově jsme dělali taky nácviky, ale spíš takové kondiční, tam už to půjde víc do rychlosti a přesnosti. Do Liberce jsme se rozhodli jet proto, že nechceme být pořád v Přerově. Aby hráčky změnily prostředí. Navíc jsme v Liberci absolvovali přípravu před mistrovství světa ve Ventspils, kde jsme postoupili, takže jsme se chtěli vrátit ke starým věcem.

Kdy se tedy připojí k týmu juniorky, na které čekáte?
V Budapešti dohrají v neděli. Počítáme s tím, že by se v neděli vrátily a chceme, aby přijely přímo do Liberce. Budou se rehabilitovat pod dohledem doktorů. Nechceme je pustit domů, protože si myslíme, že u nás budou mít daleko větší péči. Navíc budou s týmem, ale nebudou tolik trénovat. Musíme udělat všechno pro to, aby se zase dostaly do kondice.

Máte tedy již představu o konečném složení kádru?
V Liberci jsme původně měli mít už tu konečnou sestavu 23 hráček. Teď jsme se ale rozhodli, že bychom jich chtěli mít 25, aby juniorky měly víc klidu a zároveň jsme trénovali aspoň ve třech pětkách. Sestava je v podstatě hotová, ale bojíme se, že by někdo mohl být zraněný. Proto bereme víc hráček.

Máte už jasno o situaci v brankovišti? Dvě gólmanky budou na soupisce, třetí bude trénovat s týmem pro případ zranění…
Ne, ještě ne. Jsme přesvědčeni, jak by to asi mělo být, ale na sto procent ještě určitě rozhodnuti nejsme.

A tušíte, které hráčky budou hrát spolu v poli? Na jaké osvědčené spolupráce vsadíte?
Z útočných formací mám dvojice, o kterých vím, že budou hrát spolu. V obraně zatím ještě tápeme, protože některé hráčky hrají spolu za osmnáctky. Vyzkoušíme, že by spolu hrály i v áčku.

Foto 2: Ondřej Laušman – ČSLH

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS