neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
27.03.2014 | Martin Voltr

Češky rozhodly přípravný duel se Slovenskem v prodloužení

První část finální přípravy na domácí mistrovství světa vyvrcholila v Přerově utkáním české reprezentace se Slovenskem. Ve vedení se vystřídaly oba týmy a Češky byly v zápase aktivnějším týmem, v základní hrací době ho však k úspěšnému konci nedovedly. Stalo se tak až po třech minutách nastaveného času, kdy národnímu výběru vystřelila vítězství 3:2 po prodloužení kapitánka Alena Polenská.

 
 
 

Češky se hned od samého začátku utkání ujaly aktivity a usadily se v útočném pásmu. Nerozehranost však působila své. Soupeřky dokázala překvapit až akce Studentové, kterou několika dorážkami zakončovaly Polenská s Holešovou, na brankovišti ale neuspěly. Z převahy se pak zrodil šok – za zády české obrany totiž zůstala v 11. minutě zapomenutá Nikola Gápová, která svůj nájezd proměnila a vůbec první slovenskou střelou v zápase otevřela skóre.

Brankářka Kateřina Bečevová pak musela čelit ještě jedné podobné situaci, jenže tentokrát byla úspěšnější, a její spoluhráčky na to zareagovaly vyrovnáním. Rychlý výpad do pásma zakončila z pravé strany Denisa Křížová. Převaha národního týmu pak pokračovala až do konce první třetiny, po gólech volaly šance Studentové a Povové.

České hokejistky postupem času zpřesnily hru, kombinace v útočném pásmu se jim dařila víc a víc. Pořád ale musely dávat pozor na zaváhání v zadních pozicích, na Bečevové zůstala práce při samostatném úniku Mikeskové. Na druhé straně měla stejnou šanci Vonková, usilovně na gólmanku dorážela taky celá první formace.

A právě elitní trio se krátce po polovině utkání postaralo i o druhou branku českého týmu. Co se nepovedlo v brejku rychlonohé Kateřině Mrázové, to za ní dokonala Lucie Povová a domácí hokejistky se poprvé dostaly do vedení. V brance pak Bečevovou vystřídala Barbora Dvořáková, ale většina pozornosti pořád směřovala na druhou stranu ledu.

Trenéři vyzkoušeli ve třetí třetině změnu v prvním útoku, kde místo Lucie Povové nastupovala Martina Vonková. Převaha českého týmu však byla pryč, oba soupeři střídali povedené pasáže s těmi slabšími a Slovenky se dostávaly do hry jako dosud v zápase nikdy. Po sedmi minutách z toho bylo dokonce vyrovnání, když otočku Krajňákové zpoza brány dokončila u druhé tyčky opět Nikola Gápová, mistryně české ligy s Karvinou.

Ve zbývajícím čase mohly vedení na svou stranu strhnout oba týmy, domácí hokejistky dohrávaly zápas na tři formace. Když se blížila třetí siréna, Češky spustily v útočném pásmu obrovský tlak. Ani několik možností však ve vítězný gól přetavit nedokázaly.

V prodloužení už ale úděl favoritek potvrdily. Po necelých třech minutách si před brankovištěm počkala na vyražený kotouč kapitánka Alena Polenská, rychlým obloučkem poslala gólmanku na led a v pádu stačila zakončit k odkrytému koutu slovenské svatyně. Pětistovka diváků v přerovské hale tak přece jen slavila vítězství.

Česká republika – Slovensko 3:2 pp. (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Křížová (Mrázová), 32. Povová (Mrázová), 63. Polenská (Flachsová) – 11. Gápová (Sroková), 47. Gápová (Krajňáková, Sroková). Rozhodčí: Růžičková – Malá, Šťastná. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 520. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2p.

Česká republika: Bečevová (32. Dvořáková) – Herzigová, Fialová, Horálková, Flachsová, Hudečková, Kovářová, Kosinová – Povová, Mrázová, Křížová – Studentová, Polenská, Holešová – Kaplanová, Tomigová, Vonková – Jůzková, Kosellková, Sadílková.

Slovensko: Kiapešová – Žitňanská, Balášová, Drdáková, Turcsanyiová, Laliková, Ihnaťová, Kežmarská – Staroňová, Krajňáková, Herichová, Muchová, Mišková, Veličková, Sroková, Mikesková, Gápová, Pravlíková.

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS