neděle6.4.2014
Francie
0
Česká republika
3
A • Detaily
Norsko
6
Slovensko
3
A • Detaily
Rakousko
4
Dánsko
5p
A • Detaily
pondělí7.4.2014
Slovensko
1
Francie
3
A • Detaily
Dánsko
1
Norsko
5
A • Detaily
Česká republika
2
Rakousko
1
A • Detaily
středa9.4.2014
Francie
7
Rakousko
2
A • Detaily
Dánsko
5
Slovensko
3
A • Detaily
Česká republika
2
Norsko
0
A • Detaily
čtvrtek10.4.2014
Dánsko
5
Francie
1
A • Detaily
Rakousko
5
Norsko
2
A • Detaily
Slovensko
1
Česká republika
3
A • Detaily
sobota12.4.2014
Slovensko
3
Rakousko
4sn
A • Detaily
Norsko
4
Francie
1
A • Detaily
Česká republika
5
Dánsko
1
A • Detaily
 
25.03.2014 | Martin Voltr

Reprezentace odstartovala přípravu, ve čtvrtek vyzve v Přerově Slovensko

Ženská reprezentace v pondělí 24. března zahájila na přerovském ledě přípravný kemp před domácím mistrovstvím světa. Trenérům prozatím scházejí juniorky, které se k týmu připojí až po skončení svého šampionátu. Pětidenní mikrocyklus vyvrcholí přípravným utkáním proti výběru Slovenska, které je v Přerově na programu ve čtvrtek 27. března od 17 hodin. Vstup je stejně jako na celé mistrovství zdarma.

 
 
 

České hokejistky si právě v těchto dnech osahají prostředí, ve kterém bude od 6. do 12. dubna probíhat jejich snažení o návrat mezi světovou elitu. Ve druhé fázi přípravy se ovšem budou od neděle do čtvrtka připravovat v Liberci, kde je ve středu 2. dubna čeká také druhý přátelský zápas proti Norsku.

Se Slovenskem i Norskem se český tým střetne i na samotném šampionátu, nadcházející přípravné duely tedy hodně napoví. „Slovenky by měly ve čtvrtek přijet v kompletní sestavě. Takže by to mohla být výhoda pro nás, že nás neuvidí v plné síle,“ říká hlavní kouč národního týmu Jiří Vozák. Juniorské reprezentantky, kterým šampionát v Budapešti vyvrcholí o víkendu, se k týmu připojí až v Liberci.

Trenérský štáb má nyní v Přerově k dispozici hráčky ze zámoří i z evropských klubů. S týmem se připravují také členky širšího kádru z domácí soutěže, největší zastoupení má celek Karviné, který letos obhájil mistrovský titul dalším vítězstvím ve finálové sérii s pražskou Slavií.

Okamžitě po čtvrtečním utkání Česko – Slovensko proběhne tisková konference, na které trenéři národního týmu oznámí konečnou nominaci na turnaj. Figurovat v ní bude 20 hráček do pole a 2 gólmanky. „Sestavu máme téměř hotovou, ale pořád ještě přemýšlíme o nějakých dvou, třech jménech. Počítáme se sedmi nebo osmi juniorkami, to je skoro polovina týmu. Jde ale o hráčky, které už pravidelně nastupují za A-tým,“ přemýšlí Vozák nad složením svého tradičně velmi mladého výběru.

Hráčky na přípravném kempu v Přerově, 24.–28. března 2014

HC Neuchatel Futur (SUI): Simona Studentová, Eva Holešová
Dinamo Petrohrad (RUS): Alena Polenská
HC 2001 Kladno: Kateřina Flachsová
HC Slavia Praha/HC Berounské Lvice: Karolína Kosinová
SK Karviná ženy: Klára Hudečková, Karolína Kovářová, Barbora Dvořáková, Nikola Tomigová, Sára Sadílková, Eliška Kosellková
National Sports Academy (USA): Denisa Křížová
HPK Hameenlinna (FIN): Petra Herzigová
HC Slavia Praha: Kateřina Bečevová, Pavlína Horálková, Lucie Manhartová, Adéla Jůzková
Nait Oaks (CAN): Jana Fialová
CRE Salzgiter Icefighters (GER): Radka Lhotská
TJ HC Šternberk/SK Karviná ženy: Katka Kaplanová
Minnesota Duluth (USA): Kateřina Mrázová
HC Plzeň 1929: Martina Vonková
Northeastern University (USA): Lucie Povová

 
Krátké zprávy
Nejlepší hráčky turnaje
12.04.2014 - Direktoriát mistrovství světa určil nejlepší hráčky celého turnaje. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Klára Peslarová z České republiky, obránkyní Silje Holosová z Norska a útočnicí její spoluhráčka Andrea Dalenová.
Programy ke koupi!
09.04.2014 - Na zimním stadionu bude při zápase Češek s Norkami opět k dispozici hned vedle hlavního vchodu stánek, kde si budete moci zakoupit oficiální programy tohoto mistrovství světa.
Tisková konference živě
01.04.2014 - Online přenos z tiskové konference české ženské reprezentace před nadcházejícím šampionátem můžete sledovat zde.
Vítejte na novém webu
24.01.2014 - Právě byl spuštěn oficiální web IIHF Mistrovství světa žen divize I skupiny A. Šampionát se uskuteční na zimním stadionu v Přerově v termínu od 6. do 12. dubna 2014.
Rozpis zápasů
23.01.2014 - Na oficiálním webu byl zveřejněn rozpis zápasů nadcházejícího mistrovství světa žen divize I, skupiny A.
Facebook
Partneři MS
 
 
 
Partneři MS